Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Tepovač – domácnost jako klícka

Tepovač – domácnost jako klícka

30.1.2018 - redakce Babinet.cz

Koberec, sedačka, přírodní dlaždice či linoleum a mnoho dalšího, to všechno patří k našemu domovu. Když milujete světlé barvy, každá drobnost je vidět. Já blázen se zamilovala do světlých tónů béžové, bílé a slonové kosti. A pro takové barvy jsem přesvědčila i mého manžela. Jeho slova, „Ty to budeš uklízet.“, mi zní v úších do teď. Na počátku byl náš nový prostor plný slunce a světlých tónů a působil oprvdu skvěle, jako taková oáza čistoty. Pochopitelně skvět se vydržel opravdu jen chvíli. Věděla jsem, že čištění bude náročnější, ale vybírali jsme materiály, které nejsou tak náchylné na zašpinění a já věřila, že to zvládnu. Přesto po pár měsících byl světlý koberec a roh sedačky tak zašedlý, že jsem u koberce začala zvažovat jeho výměnu. Ale pořizovací cena koberce nebyla zrovna nejnižší a tak mě to co pár dnů přimělo k tomu, zakoupit další chemii a zkusit jej znov a znovu ručně drhnout. Začala to být pro mě jedna velká černá můra. Co ale s tím? Kamarádka před nedávnou dobou vyzkoušela tak zvaný tepovač a hodně si jej chválila. Znáte to, tonoucí se stébla chytá a tak jsem si jej vypůjčila. A už jsem ten tepovací vysavač nedala z ruky.

Zašlapané koberce, skvrny od jídla či nečistoty od zvířat už nemusíte předem namáčet speciálními prostředky ani je odstraňovat ručně. Vysavač na tepování Kärcher SE 5.100 v jediném kroku znečištěné místo ošetří čisticím prostředkem, mechanicky silným proudem vody špínu uvolní a ihned ji nasaje do odpadové nádobky. Tato metoda čištění koberců je v porovnání s jinými způsoby čištění maximálně účinná. Čistému povrchu se okamžitě vrací původní textura a oživují se barvy. Mastnota, nečistoty a pachy jsou důkladně odstraněny a koberec zůstane příjemně provoněný. Výhody tepovače ocení ve velkém i alergici. Ve spojení se speciálními čisticími prostředky Kärcher se tepovač SE 5.100 postará o důkladnou a hloubkovou čistotu.

Je vhodné říci, že bezchybného a maximálně hygienického čištění až do hloubky vlákna dosáhnete s pomocí čističe Kärcher SE 5.100 (doporučená cena 8990 Kč), který je vhodný na tvrdé podlahy i koberce. Poradí si při generálním úklidu, ale i při běžném úklidu koberců, čalouněného nábytku, autosedaček nebo při čištění matrací. Přístroj je unikátní v tom, že kombinuje motor s velkým sacím výkonem, odpadovou nádobu a nádobu na čistou vodu, do které můžete přidat čisticí prostředek. Díky tomu efektivně odstraňuje a rozpouští i velmi odolnou špínu.

Nástavec na tvrdé plochy zajistí čistotu bez šmouh na podlahách z přírodního kamene, dlaždic, linolea a umělé hmoty. To ale ještě nejsme u konce. Tepovač můžete použít i jako plně funkční vysavač. Při vysáváním suchých nečistot vyjmete obě nádrže, jak na čistou, tak i na špinavou vodu, nasadíte filtrační sáček a hubici pro mokré/suché vysávání. Vysát můžete i mokré nečistoty. K tomu slouží nádoba na znečištěnou vodu. Jakmile se naplní, přístroj se automaticky vypne. Oceníte rovněž jeho snadnou obsluhu i způsob vyjmutí odpadové nádoby, kdy se vůbec nedostanete do přímého kontaktu s nečistotami.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip