Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Dětský hospic získal podporu díky netradičním novoročenkám

Dětský hospic získal podporu díky netradičním novoročenkám

13.1.2018 - redakce Babinet.cz

Mobilní hospic Ondrášek, který pomáhá ulehčit poslední chvíle umírajícím dětem i dospělým získá téměř 160 tisíc korun na svoji činnost. Rozhodli o tom klienti České spořitelny, kteří se zapojili do projektu Máme si co dát. V něm banka věnovala půl milionu korun na vybrané neziskové organizace.

O tom, jaký příspěvek každý z vybraných charitativních projektů získá, rozhodovali právě klienti České spořitelny hlasováním. „Letos jsme posílali speciální, dobročinné, novoročenky. Vyzvali jsme v nich naše klienty i partnery, aby sami rozhodli o tom, jakým způsobem půlmilionovou částku rozdělíme. Na výběr bylo šest prověřených neziskových organizací působících v různých částech naší země, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme,“ říká Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny, s tím, že hlas poslalo celkem 93 063 lidí. Příběh ostravského hospice oslovil téměř třetinu z nich.

Česká spořitelna podporuje hospic Ondrášek dlouhodobě. Loni na podzim se zapojila i do kampaně Jednou chci umřít DOMA, během níž se sympatizanti ve svých ostravských provozovnách připojili k tzv. Papučovému dni. Upozornili tím veřejnost na skutečnost, jak důležitá je pro mnohé nemocné domácí atmosféra. Přispět hospici Ondrášek mohou lidé i sami, a to prostřednictví dárcovské mobilní aplikace Melinda.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip