Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Všechny prachy světa

Filmová recenze: Všechny prachy světa

28.1.2018 - redakce Babinet.cz

Představte si, že máte všechny prachy světa. Příjemná představa, že? Co s nimi uděláte?

Bylo by nechutné a hlavně ironické říci, že inspirací vám může být nový snímek Ridley Scotta Všechny prachy světa (All the Money in the World). Film je založen na skutečné události a upřímně řečeno, nikdo z nás nechce takovou situaci zažít. Ani ve snu!

Ridley Scott diváka seznamuje s rodinou Getty, kde šestnáctiletý John Paul Getty III (Charlie Plummer) byl v Římě unesen mafiánským gangem, a jeho děda Getty senior (Christopher Plummer), navzdory své miliardářské pozici, odmítá za něj vyplatit požadované výkupné. Důvod? Mám čtrnáct vnoučat a představte si, že každé z nich bude uneseno...., usmívá se starý pán a nadále si užívá svého miliardářského luxusu. Navíc si myslí, že únos na něj vnouček jenom hraje, aby měl více peněz na zábavu. Uvádím jen střípek šokující informace. Režisér Scott jich divákovi naservíruje mnohem více.

Kdo obvykle zachraňuje svoje děti? No přece matka! Ani v této šílené situaci matka nezklame. Výborně ji ztvárnila Michelle Williams. Její Gail se bez hany a studu vrhá kamkoliv, kde se jenom zajiskří trocha naděje na záchranu jejího syna. A co tatínek Johna Paula Gettyho III (Andrew Buchan)? Bohužel vrchovatá pokladna jeho otce mu zcela zkazila charakter. Propadnul alkoholu, drogám a během únosu svého syna má zcela flegmatický výraz. Holt pařby s Jaggerem jsou pro něj výchutnějším soustem než péče o jeho nezletilé děti.

Všechny prachy světa mají šťávu a šmrnc. Naservírují divákovi tolik rozličných emocí, že se nestačí divit. Vřele vám nový snímek Ridley Scotta doporučuji. Patří ke snímkům, na které jen tak nezapomenete.

 

USA 2017

Žánr : drama/ krimi/ mysteriózní/ thriller

Režie : Ridley Scott

Scénář : David Scarpa

Hrají : Michelle Williams, Mark Wahlberg, Christopher Plummer

Přístupnost: nepřístupné pro děti do 15 let

V kinech od: 25. ledna 2018

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=f9FpeRkUmtA&feature=youtu.be

Zdroj foto: http://www.vertical-ent.cz/klient-84/kino-78/stranka-1669/film-198692

Napsala Hana Kasalová

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip