Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Cizinec ve vlaku

Filmová recenze: Cizinec ve vlaku

17.1.2018 - redakce Babinet.cz

Jezdíte vlakem? Jezdíte rádi vlakem? Hlavní hrdina nového akčního thrilleru režiséra Jaume Collet-Serra, Michael McCauley (Liam Neeson) jezdí vlakem každý den. Každé ráno ho vlak odveze do práce a každý večer mu zprostředkuje cestu zpět domů. Deset let se během jízdy nic nestane. Vytvoří se několik cestovních "přátelství". Lidé se pozdraví a vymění si  společenské fráze, jak se jim daří atd. Vlastně jde o rutinu všedního dne. Člověk během jízdy buď kouká z okna, nebo podřimuje, hraje karty s dalšími spolucestujícími, čte si knihu, poslouchá hudbu, hraje hry na mobilním telefonu. Zabíjí čas.

Michael je bývalým policistou. Kvůli ženě a synovi se právě před deseti lety rozhodl opustit svoji původní profesi a stal se z něj pojišťovák. I když je v práci úspěšný a zdá se, že se mu daří, najednou se jeho život obrací naruby. Stereotyp, který dříve platil a byl jeho jistotou, mizí najednou vniveč.

Cestou domů po nevydařeném pracovním dni se jízda vlakem stane doslova noční můrou. Vše začíná krátkým dialogem s jednou ze spolucestujících. Velmi atraktivní mladou ženou (Vera Farmiga), vyvolávající dojem, že je na lovu. Na lovu mužů. Hledá silného samce a evidentně se zhlédla právě v Michaelovi. Aniž by muž tušil, jak se to stalo, najednou v tom vězí až po uši. V čem vlastně, ptáte se? Pro odpověď na  tuto otázku si musíte zajít do kina na film  Cizinec ve vlaku.

Jde o akční mysteriozní thriller, který má takový švih a spád, že se divák nestihne divit či snad kroutit hlavou. Vše je naprosto jasné, i když jde o tu nejhorší možnou verzi, kterou si dokážete představit. Nebo spíše nedokážete. Ne nadarmo říkají moudré matky svým synům, ať se vyhýbají podivným ženám. I když jsou velmi atraktivní a společensky přitažlivé.

Cizinec ve vlaku prezentuje Liama Neeson v celé jeho profesionální kráse i síle osobnosti. Vynikajícím herec ve spolupráci s režisérem Jaume Collet-Sera již dříve natočil mysteriózní akční thrillery Non-Stop, Neznámý a Noční běžec. Jejich spolupráce se stává zárukou kvalitní a úžasné podívané.

Vřele vám nový snímek Jaume Collet-Sera doporučuji. ˝Otázkou je, jestli po jeho zhlédnutí se ještě někdy projedete vlakem˝. Prosím, berte tuto větu s rezervou.

USA / UK / FR  – 2018

Žánr: akční, thriller, mysteriózní

Režie: JaumeCollet-Serra

Hrají: LiamNeeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Sam Neill

Doporučená přístupnost: od 15ti let

Premiéra: 18. ledna 2018

Trailer:https://www.youtube.com/watch?v=4Mws7N10sXY&index=1&list=PLMjX-mAaDj_mXhowrCdk5nCPb6235RKvl

Zdroj foto: www.bontonfilm.cz

Napsala Hana Kasalová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip