Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Největší showman

Filmová recenze: Největší showman

30.12.2017 - redakce Babinet.cz

Kdyby Největšího showmana nenatočili podle skutečné události, zřejmě bych zaváhala nad jeho hodnocením. Nicméně nový romantický muzikál režiséra Michaela Gracey je inspirovaný životem P. T. Barnuma, jenž se rozhodně vymykal všemu běžnému a notoricky známému. A hlavně se s ním nikdy nikdo nenudil!

Jde o klasický příběh velmi chudého chlapce, kterého život dožene k radikálnímu skoncování s chudobou a bídným společenským postavením. Respektive spíše naprostým "nepostavením". Příběh sice začíná klasicky, nicméně poměrně brzy se začne rozjíždět způsobem, který by jen tak někoho nenapadl. Holt jak se říká, Bůh má s námi velmi originální plány!

V hlavní roli nového hudebního snímku se představí Hugh Jackman. A to by nebyl on, kdyby opět nezářil! Jeho postava naprosto fascinující svým vizionářstvím, nadšením a okamžitou realizací svých snů si hned získá srdce diváka. Phineas Taylor Barnum srší nápady, radostí, neustále tryská jak fontána pro zlepšování života svého i života druhých.

Zbavení se chudoby je jedna věc a přináležení k bohaté společenské vrstvě, druhá. Barnum svým novým projektem vydělává tuny peněz, ale jeho chování zcela neskryje prostředí, ze kterého vzešel. Obzvláště v tehdejší době se považovalo za velmi důležité, aby chování korespondovalo s kolébkou, do níž se člověk narodil. Nicméně i v současné době člověka zarazí například vkus tzv. podnikatelského baroka. Investované peníze bohužel nekorespondují s očekávaným vzhledem. Přemíra peněz chabý či spíše žádný vkus jednoduše neschová.

Jeho filmovou partnerku ztvárnila Michelle Williams. Jelikož si Barnum bral svoji dětskou lásku, byl jedním z mála mužů, které po celý život provázela jedna žena. Navíc v tomto případě žena zcela ojedinělá. Barnum byl mužem šťastlivcem.

V dalších rolí se představuje například Zac Efron, Zendaya a Rebecca Ferguson.

Největší showman přináší silnou inspirací těm, kteří mají problém svůj život pořádně rozjet. Přichází jak s výborným obsazením, tak hudbou a celkovou produkcí. Snímek nominovaný na tři Zlaté glóby nabízí pastvu pro oči i uši. Největší showman by měl být každému naordinován pro zlepšení nálady a likvidaci případných depresí. Největší showman je prostě filmem, který musíte vidět. Přeji vám silný lidský a filmový zážitek.

USA 2017

Žánr:  muzikál / romantický

Režie: Michael Gracey

Scénář: Jenny Bicks, Bill Condon

Hudba: John Debney, Benj Pasek, Justin Paul

Hrají: Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya, Rebecca Ferguson

V kinech od: 28. prosince 2017

Trailer: http://www.cinemart.cz/filmy/nejvetsi-showman/

Zdroj foto: www.cinemart.cz

Napsala: Hana Kasalová

 

 

Vaše názory

Vaše názory

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip