Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Vánoční dárky pro krásnou pleť

Vánoční dárky pro krásnou pleť

15.12.2017 - redakce Babinet.cz

Chcete na Vánoce potěšit maminku, babičku, sestru, tetu nebo kamarádku? Vyberte jim dárek, který přispěje k péči o jejich krásu i zdraví. Radost jim udělá nejen pod vánočním stromečkem, ale při každém pohledu do zrcadla.

Po mladistvém vzhledu touží snad každá žena. Neodmyslitelně k němu patří i krásná, pevná a pružná pleť, která ale s přibývajícím věkem přestává být samozřejmostí. Mezi látky, které jsou důležité pro naši pleť, patří kolagen a kyselina hyaluronová. Kromě toho, že se přirozeně vyskytují v našem organismu, mohou být užitečnou součástí vánočního dárku.

Ptáte se proč? Pak vězte, že kolagen je základní bílkovinovou složkou pojivové tkáně a představuje téměř 30 % bílkovin živočišné hmoty. Zajišťuje pružnost a regeneraci kůže, ale vliv má i na stav chrupavek a kostí. V průběhu života se obnovuje; v kostech přibližně po roce, v kůži zhruba každých pět měsíců. S přibývajícím věkem však tvorba kolagenu klesá a snižuje se i síla a odolnost jeho vláken. To vede k rychlejšímu stárnutí pleti i ke zhoršení kvality vlasů a nehtů. Podobné je to i s ubýváním kyseliny hyaluronové, jejíž koncentrace se v našem těle s rostoucím věkem snižuje, což může vést k tvorbě vrásek a suché a hrubé pleti. Mimochodem, přibližně polovina z celkového množství kyseliny hyaluronové se nachází v kůži, kterou tato látka hydratuje a vyživuje. Podporuje také její obrannou funkci a chrání před pronikáním škodlivých látek do těla.

Kolagen i kyselina hyaluronová jsou dobře známé z kosmetických přípravků. Svému tělu je však můžete dopřát i ve formě doplňků stravy, které pleť, ale i vlasy, nehty a klouby vyživují zevnitř.

Novinky, které potěší pod stromečkem

Vychutnejte si péči o pleť

Vysoký obsah hydrolyzovaného kolagenu a kyseliny hyaluronové si můžete dopřát v podobě takzvaného nutrikosmetického přípravku Liftea COLAGENOVA HA, z něhož snadno připravíte nápoj s vanilkovou a nově také čokoládovou příchutí. Chutný doplněk stravy podpoří krásu, pevnost a pružnost vaší pleti a přispěje k potlačení tvorby vrásek. Příznivý vliv má také na vlasy, nehty a klouby. Balení obsahuje 390 gramů, tedy kúru na jeden měsíc.

Třešnička na dortu

Další novinka potěší ty, kteří chtějí svou pleť vyživit zevnitř snadno a pohodlně. Liftea COLAGENOVA® Hyaluronic+ totiž nabízí kombinaci mořského kolagenu Peptan® i značkové kyseliny hyaluronové ExceptionHYAL® v praktické formě tobolek. Součástí složení je i výtažek z třešně Acerola bohaté na vitamín C. Nový doplněk stravy tak přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci pleti a k ochraně buněk před oxidací způsobenou stresem. Balení obsahující 30 tobolek představuje 30denní program pro péči o vaši pleť. Více informací najdete na www.liftea.cz

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip