Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Jiří Brdečka 100 let - Od Limonádového Joea k zázrakům animace

Jiří Brdečka 100 let - Od Limonádového Joea k zázrakům animace

15.12.2017 - redakce Babinet.cz

Mimořádná retrospektivní a interaktivní výstava je věnovaná Jiřímu Brdečkovi, jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu, autorovi či spolutvůrci scénářů ke snímkům Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech či Císařův pekař a Pekařův císař.

Výstava je věnovaná jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu, mj. autorovi či spolutvůrci scénářů ke snímkům Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech nebo Císařův pekař a Pekařův císař. Letos na Štědrý den by se scenárista, režisér, kreslíř a publicista Jiří Brdečka dožil 100. narozenin.

Výstava je pojatá jako rekonstrukce světa jeho dětství, mládí, života a inspiračních zdrojů. Návštěvníky zasvětí do světa westernů, uvidíte obrazy, barrandovské dekorace a kostýmy z filmů. Výstava potěší i děti přibližně od pěti let. Její součástí totiž jsou i multimediální a interaktivní instalace M.Trnky, vnuka Jiřího Trnky. Vidět zde bude možné například repliku Saloonu a přestřelku kovbojů z Limonádového Joa či výjevy z Tajemství hradu v Karpatech.

KDE:  Chvalský zámek v Praze

KDY: 16.12.2017 do 4.1.2018  denně od 9 do 17 hodin

ZA KOLIK: základní 70 Kč, snížené 40 Kč, rodinná 190 Kč

www.chvalskyzamek.cz

 

Vaše názory

Další tipy

Náš tip