Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pozvánka do kina: Přání k mání - vánoční rodinný film

Pozvánka do kina: Přání k mání - vánoční rodinný film

6.12.2017 - redakce Babinet.cz

Chcete si užít vánoční náladu a pobavit se s celou rodinou, tak vyrazte do kina na film Přání k mání.

Rodinný vánoční film režiséra Víta Karase, který vstoupil do českých kin během prvního adventního týdne, se odehrává v předvánočním období a vrcholí na Štědrý den.

Film „Přání k mání“ vtáhne diváky do světa vánočního městečka na pomezí reality a kouzel.

Nabídne hromadu bláznivých nápadů, jízdu na ruském kole, proplétá se mezi pouťovými maringotkami, školou a diváky znejistí v tom, zda čáry a magie přeci jen neexistují. Zejména o Vánocích.

Ve vánočním příběhu se humor a nadsázka českých pohádek potkává s láskou a citovými kotrmelci romantických komedií, s nadčasovým retrostylem a s hravou fantazií.

Hlavním hrdinou je teenager Albert, kterému kouzelný dědeček slíbil splnit jedno přání. Albert ale neví, jak s ním vlastně naložit, aby to stálo za to.

Jitka Čvančarová a Martin Myšička, kteří hrají rodiče -  ústřední postavy, pracují jako kouzelnické duo v místním varieté a do filmu vnášejí nadhled vzájemných rozmíšek, romantiku i realistický pohled na kouzla.

„Když máš doma kouzelníka a byt po strop narvanej kouzlama, tak už prostě na žádnej zázrak nevěříš,“ říká Jitka Čvančarová v roli Albertovy maminky.

„Kouzla a zázraky existujou,“ oponuje Martin Myšička v roli Albertova tatínka.

Režisér Vít Karas o filmu říká:

Přání k mání je prostě vánoční příběh s trochou kouzel, která ožívají v reálném světě. Pro mě je to návrat k filmům, jakými byl třeba Pan Tau nebo Lucie postrach ulice.“Není to klasická pohádka, nejsou tu hrady, draci, princezny ani princové.“

ČR  – 2017

Žánr:rodinný

Režie: Vít Karas

Hrají: Jitka Čadek Čvančarová, Martin Myšička, Filip Antonio, Lukáš Březina, Michaela Pecháčková, Jan Maršál, Jan Vondráček, Simona Babčáková, Milan Šteindler, Zuzana Onufráková, Jan Přeučil, Vanda Hybnerová, Václav Neužil, Václav Chalupa, Marika Procházková, Lukáš Příkazský, Ivan Romančík, Marian Slovák, Lukáš Latinák

Doporučená přístupnost: od 12ti let

Premiéra: 7. prosince 2017

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=UJWE9lIRoTM&index=2&list=PLMjX-mAaDj_mXhowrCdk5nCPb6235RKvl

zdroj foto: www.bontonfilm.cz

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip