Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Ideální podlaha do dětského pokoje

Ideální podlaha do dětského pokoje

5.12.2017 - redakce Babinet.cz

Dětský pokoj je místo, kde se odehrávají všechny příběhy, které si děti dokážou vymyslet. Proto by měl být především kreativní, barevný a zároveň podporovat dětskou fantazii. Podlaha je důležitým prvkem dětského pokoje, jelikož slouží jako hrací plocha, místo pro odpočinek a také pro učení. Vybírejte tak podlahovou krytinu s rozvahou.

Dětský pokojíček pro astmatika a alergika

Dětský pokoj pro alergika musí být vždy čistý a bez poletujícího prachu a nečistot. Proto je důležité správně vybrat podlahovou krytinu. Ideální jsou antistatické a antibakteriální podlahy nebo speciálně upravené koberce.

V současné době výrobci koberci vyrábějí takové koberce, které v sobě prach zachytí a pustí ho až ve chválí, kdy je koberec vysávaný nebo čištěný. Koberce totiž mají tu vlastnost, že zachytí veškeré nečistoty a prachové částice a zabrání tak poletování těchto alergenů ve vzduchu.

Svět fantazie

Dětský pokoj je místo, kde se odehrává celý dětský svět. Slouží k hraní, trávení času se svými kamarády, ale také musí sloužit k učení, malování a čtení. Každý dětský pokoj by měl v dětech probouzet fantazii. Žádné dítě by na svůj dětský pokoj nemělo zapomenout.

Moderní dětské pokoje se zařizují ve funkčním stylu, dbá se na jednotný nábytek určený do dětského pokoje. Ideální je volit nábytek, který s dítětem poroste. Dnes není problém najít celé kolekce a sestavy, které nabízejí šatní skříň, psací stůl i postel v provedení “rostoucím”

Podlah, která nestudí a neklouže

Podlaha v dětském pokoji musí splňovat určité vlastnosti. První vlastností je rozhodně vysoká odolnost. Děti při hraní neustále s něčím bouchají, házejí nebo jim vše padá z ruky. Základem je tak odolnost proti mechanickému poničení.

Podlaha musí hřát, nikoliv studit. Děti na zemí tráví většinu svého volného času, podlaha je jedna velká hrací plocha. Proto do dětského pokoje za žádnou cenu nepokládejte dlažbu, ale ideálně koberce nebo korkové plovoucí podlahy.

Oceníte snadnou a rychlou údržbu. Zejména maminky ocení, že se dá podlaha snadno zamést, vysát a skvrny jdou rychle odstranit. V dětském pokoji se musí neustále uklízet vylité pití, zbytky jídla nebo obrázky, které se nevešly na papír. Na úklid se nejvíce osvědčí vinylové podlahy.

Nebojte se koberců

Koberce a snadná údržba většinou nejdou dohromady. Ale to je omyl. Variantou jsou kobercové čtverce, které se dají velmi rychle vyměnit za nové a není nutné měnit celou plochu koberce.

Bojíte se celoplošného koberce? Pak zvolte kusový koberec. Díky široké škále výběru můžete popustit uzdu své fantazie a vybrat veselé barvy, pohádkové motivy nebo pestré vzory. Existují kusové koberce, které mají dekory silnice nebo města, což je výborné místo na hraní. Víte, kdo vybere nejlepší kusový koberec? Vaše dítě.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip