Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pozitiva kosmetiky z bio konopí

Pozitiva kosmetiky z bio konopí

16.11.2017 - Renata red.Babinet

Konopí má skutečně pozitivní účinky na lidský organismus a zdraví člověka. Dovede pomoci například při bolestech, astma, působí protizánětlivě, podporuje imunitu a pomáhá i při epilepsii nebo zeleném zákalu. Konopí totiž není jen moderní, ale skutečně účinné. I to je důvod proč se v poslední době stále více vyrábí také konopná kosmetika Annabis. Zákazníci ji mají rádi, žádají si ji a nemohou si její účinky vynachválit. Jaké poklady v sobě tedy konopná kosmetika ukrývá?

Konopí je bylina známá už po tisíce let. Užívali ji v antickém Babylóně a znali ji i starověcí Číňané, ale skutečný boom zažilo konopí až ve 20. století a dalo by se říct, že v současnosti ještě stále jeho popularita roste. V průběhu let se také stalo nedílnou součástí nejrůznějších krémů a dalších kosmetických přípravků.

Zázračný olej z bio konopí

Konopná kosmetika obsahuje olej, který se získává lisováním ze semen konopí. A právě olej má v této kosmetice zásadní význam. Obsahuje totiž esenciální mastné kyseliny, které jsou pro naše tělo nezbytné, protože si je tělo samo nedovede vyrobit. Jsou to především omega 6 a omega 3 mastné kyseliny, cenné aminokyseliny, vitamíny A, B1, B2, B6, C a E a řada dalších minerálních látek.

Konopný olej příznivě působí na naší kůži, proto je součástí řady pleťových, vyživujících a omlazující krémů. Olej ze semen konopí totiž naši pleť hydratuje, a tím i omlazuje, dodává jí potřebné živiny a obnovuje její původní vzhled. Skvěle působí i na problematickou pleť, které pomáhá od problémů a ceněné jsou i jeho antibakteriální účinky.

Ale nejen zkrášlující produkty pracují s olejem z bio konopí. Své místo má i v krémech na nejrůznější problémy, přípravcích na vlasy a dokonale se hodí i pro masáže nebo koupele.

Kde konopí pomáhá

Pleť – regenerace a pomoc

Jsou to pochopitelně pleťové a regenerační krémy, v nichž konopí působí proti vráskám, zlepšuje celkovou kvalitu pleti, pomáhá i s opary nebo suchou a poprskanou kůží.  V některých z nich se pojí například ještě s kyselinou hyaluronovou, která zvyšuje účinnost krému tím, že proniká do nejhlubších struktur pleti (Cremcann Hyaluron). Jinde je účinnost konopného oleje ještě znásobena koenzymem Q10, který rovněž regeneruje, dodává pleti pružnost a vitalitu (Cremcann Q10).

Koupele a masáže

Konopný olej oceníme ale také samotný, například při koupelích nebo masážích. Skvěle nám uvolní svalstvo a dopřeje zaslouženou regeneraci, dokáže nás také zbavit křečí, bolesti svalů a pomůže i při rehabilitaci (Cannol).

Klouby, šlachy a svaly

Příznivý vliv má i při masáži v oblasti svalů, kloubů a šlach. Účinnost konopného oleje je ještě propojena s vlastnostmi koloidního stříbra, které také příznivě působí právě v oblasti svalů a kloubů (Arthrocann). Hodí se hlavně v případech léčby bolestivých projevů na kůži nebo po operacích, zlomeninách či jiných sportovních úrazech.

Těžké a unavené nohy

I s tak nepříjemným problémem jako jsou těžké a unavené nohy dokáže olej z bio konopí pomoci. Díky svému spojení s panthenolem, koenzymem Q10 a koloidním stříbrem se z něj stává téměř zázračný krém (Varicann). Skvěle pomůže při dlouhodobých potížích i akutním problému, a navíc má schopnost osvěžit a ulevit na ošetřeném místě.

Konopný olej tak skutečně využije každý bez ohledu na věk i pohlaví. Ideálním dárkem, který potěší, zkrášlí i pomůže od bolesti se tak může stát jakýkoli produkt konopné kosmetiky Annabis.

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip