Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak na podzimní smuténky? Nepodceňte prevenci

Jak na podzimní smuténky? Nepodceňte prevenci

20.10.2017 - redakce Babinet.cz

Podzim je roční období, které se vyznačuje nerazantnější změnou. Z krásného babího léta plného slunce, barevného listí a příjemných teplot se rychle změní v šeré, blátivé a tmavé období, které leckdy láká jen k tomu zůstat doma. Obrňte se dříve, než na vás smutek stačí padnout.

Vsaďte na pravidelnou relaxační koupel

Není nic příjemnějšího, než se pod dlouhém dni naložit do vany plné horké vody a chvíli jen tak odpočívat. Obětujte trochu času přípravě relaxační směsi, která bude nejen skvěle působit na pokožku, ale také vám pořádně zvedne náladu. Nezapomeňte na mořskou sůl, která má v sobě velké množství minerálů a stopových prvků od hořčíků až po jód, působí antibakteriálně a skvěle regeneruje.

A k tomu přidejte vše, co máte rády, buď speciální olej do koupele, nebo klidně olej olivový, který zanechá pokožku jako hedvábí. A tak můžete pokračovat, meduňka, oves…

Nakupte si hezké teplé oblečení

Jedním z bodů, jak si blátivý podzim zpříjemnit je koupit si něco pěkného na sebe. A co jiného než nějaký pěkný, barevný kabátek? Koupit si zrovna venkovní kabát má mnoho pozitivního – budete mít daleko větší náladu trávit čas venku, abyste se novým kouskem mohly pochlubit. Kromě toho, že vám bude příjemné teplo, je tady ještě další bonus. Veselou barvou zvednete náladu svému okolí!

Nezapomeňte na dostatek pohybu

Naše tělo potřebuje sport, nejen kvůli tomu, aby se udržovalo v kondici, ale také kvůli endorfinům, které se během sportu vyplavují a zlepšují náladu. Nemusíte se dřív posilovně, pokud to zrovna není váš styl. Vydejte se na jógu, aerobic či třeba lekci salsy, či jiného zábavného tance. A že potřebujete motivaci? Co takhle nové, sexy sportovní tílko?

Staré dobré céčko

O tom, jak důležitá je zdravá strava nemusíme příliš dlouze diskutovat. Nezapomínejte na konzumaci ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, který kromě zlepšení nálady, blahodárně působí také na vaši imunitu. Pořiďte si ho klidně i v tabletách, skvělé jsou třeba ty, které vitamín C v těle uvolňují postupně.

Zábava a procházky

Nezapomeňte také věnovat čas zábavě. Zajděte si s přáteli nebo s rodinou do kina, na výlet nebo třeba do restaurace na dobré jídlo. Zapojte do svého denního rozvrhu také procházky, a to i když je sychravo – čerstvý vzduch je nutnost. Stačí čtvrt hodiny denně a ihned pocítíte ten rozdíl!

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip