Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Bylinky na spaní pomohou, ale musí být ve správném poměru

Bylinky na spaní pomohou, ale musí být ve správném poměru

17.10.2017 - redakce Babinet.cz

Téměř každý z nás někdy probděl noc, kdy sny nepřicházely a myšlenky vířily. Když je to jednou za čas, dá se to vydržet. Pokud je to však více nocí po sobě, je potřeba najít pomoc. Mnozí se pak uchylují k lékaři, nebo sáhnou po volně prodejných přípravcích. Ovšem někdy přijde rozčarování, že onen „zaručený“ preparát nefunguje. I tady pomůže jednoduchá rada, a tou je, čtěte složení!

V dnešní době se totiž šidí vše, takže řídit byste se měli při výběru preparátu nejen obsahem bylinek, ale také množstvím. Že léčivé rostliny pomáhají nejen při nespavosti, ale třeba i dalších obtížích, je pravda a jejich sílu znali již naši předci. Jenže musí jich být správné množství, aby se účinek dostavil. Takže když budete vybírat, tak pečlivě, jinak vynaložíte peníze zbytečně.

Lékaři radí, že pokud máte problémy se spaním déle jak týden, měli byste to začít řešit. Jinak si můžete „zadělat“ na mnohem větší potíže. Nedostatek spánku může totiž vést k nespavosti, která zvyšuje riziko infarktu, mrtvice či deprese. Ovšem i několik dní bez kvalitního odpočinku a regenerace vede ke snížení pozornosti a oslabení imunity.

Bez kozlíku spánek nepřijde

Pokud se vám nedaří večer zabrat, můžete pro začátek zkusit bylinky. Mezi nejužívanější patří kozlík lékařský, jenž se osvědčil při nespavosti způsobené nervovým vyčerpáním, přepracováním a stresem. Jeho pozitivní vliv dokládá i mnoho vědeckých studií. V nich se jednoznačně potvrdilo, že nejúčinnějším z přírodních prostředků proti nespavosti je právě extrakt kozlíku lékařského, a proto je velmi důležité vybrat přípravek, který jej obsahuje dostatečné množství. Například přípravek Swiss Sleepnox forte obsahuje v jedné kapsli 600 mg kořene kozlíku a je nejsilnějším doplňkem stravy na trhu. Díky tomu se jedná o osvědčený preparát, na který se můžete spolehnout.

Mezi další rostliny, které se při potížích se spánkem používají, patří chmel, mučenka a meduňka. Tyto bylinky se často nacházejí v přípravcích právě s kozlíkem, jelikož prohloubí jeho účinek a vy se snáze uvolníte a usnete. Velkou výhodou léčivých rostlin je to, že nejsou návykové, oproti farmakům na předpis od lékaře. Takže přípravky z bylinek můžete užívat bezpečně i dlouhodobě a nemusíte mít obavy. Vzhledem k postupnému rozvoji účinku se pro řešení nespavosti doporučuje nepřetržité podávání po dobu alespoň dvou týdnů.

Naučte se vypnout

Bylinky pomohou, ale je potřeba jít spánku trochu naproti a naučit se vyčistit si hlavu a relaxovat. Jelikož uléhat do postele s hlavou plnou otázek, myšlenek a výčitek, k uvolnění nepomáhá. Nepřidá mu ani moderní technika. Takže před spaním zapomeňme na mobil či tablet a sociální sítě. Naopak snažte se věnovat něčemu, co vás zklidní a pomůže vám to zbavit se stresu. Zkrátka práci a problémy si do postele neberte.

Zdroj: www.sleepnox.cz

 

Vaše názory

Další z magazínu

 • Trápí vás bulka v prsu?

  Karcinom prsu je nejčastějším zhoubným nádorem v ženské populaci. Včasné odhalení této nemoci dává naštěstí postiženým ženám velkou šanci na...

 • Sucho v ústech. Banalita, nebo vážný problém? Nepodceňujte to!

  Rozumný člověk většinou s banalitami k lékaři nechodí.Někdy je však těžké i pro lékaře rozeznat, jestli zdánlivě bezvýznamný příznak není ...

 • Když tělo vysílá varovné signály

  Poslouchat své tělo znamená žít s ním v souladu. Naučit se ale mluvě svého těla porozumět nemusí být vždycky jednoduché, zvlášť pokud jste...

 • Jak překonat strach?

  Naplňovat si naše sny a přání je základní motivace k životu. Přejeme si většinou zdánlivě obyčejné věci. Mít rodinu, aby nám sloužilo zdraví a...

Náš tip