Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  AUDIO: České vánoce se bez oříšků a sušeného ovoce neobejdou

AUDIO: České vánoce se bez oříšků a sušeného ovoce neobejdou

15.10.2017 - redakce Babinet.cz

Oříšky a sušené ovoce jsou základem tradičních receptur českých sladkostí. A dvojnásob to platí u vánočního cukroví, které oříšky krásně provoní a dodají mu skvělou chuť. Není tedy divu, že poptávka po nich v českých domácnostech před Vánoci roste až čtyřnásobně. Zákazníci obchodů Albert mohou vybírat z širokého sortimentu produktů od společnosti Poex, tuzemského dodavatele z Vysočiny.

Češi pečou hodně a rádi. O tom svědčí i tradice vánočního cukroví, které každý rok provoní české kuchyně. Velkou zásluhu na tom mají také oříšky a nejrůznější druhy suchých plodů. Většině nákupních košíků vévodí v období adventu suroviny jako mandle, ořechy či rozinky.

Mandle, lískové oříšky a kokos hrají před Vánoci prim

Poptávka po sortimentu suchých plodů a ořechů je v předvánočním období zhruba dvojnásobná oproti jiným částem roku,“ říká Slavomíra Havlínová z oddělení nákupu obchodního řetězce Albert. „U kokosu, rozinek či některých druhů oříšků typických pro vánoční pečení však narůstá zájem ze strany našich zákazníků až čtyřnásobně,“ upřesňuje. Potvrzuje to i zkušenost českého dodavatele - společnosti Poex. Podle ní patří mezi nejoblíbenější suroviny strouhaný kokos, mandle a lískové oříšky.

AUDIO rozhovor o kvalitě oříšků a dalších plodů s Leošem Havlátem, obchodním ředitelem společnosti Poex, tuzemské firmy sídlící ve Velkém Meziříčí, která zajišťuje produkty do prodejen Albert po celé České republice od roku 2004.

Adventní kalendáře plné oříšků a sušeného ovoce

Velký zájem o oříšky a suché plody je také podpořený trendem zdravějšího přístupu k životnímu stylu. „Tomuto trendu se snažíme vycházet vstříc i v předvánočním období. Stejně jako minulý rok se zákazníci mohou těšit na odpočítávání Vánoc s originálním kalendářem, kde na ně v každém okénku čeká balíček dobrot v podobě rozinek, mandlí ve skořici či lískových oříšků v čokoládě. Letos jsme si ve spolupráci s Poexem pro zákazníky připravili novinku v podobě adventního kalendáře - natural, kde zákazníci naleznou oříšky a sušené ovoce v přírodní podobě, tedy bez čokolády či jiné polevy,“ dodává Slavomíra Havlínová.

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip