Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte balíček produktů značky elmex® pro péči o citlivé zuby

Vyhrajte balíček produktů značky elmex® pro péči o citlivé zuby

12.10.2017 - redakce Babinet.cz

Nepříjemná bolest spojená například s konzumací sladkého či studeného nás často upozorní na zvýšenou citlivost našich zubů. Takzvaná hypersenzitivita se nejčastěji vyskytuje mezi 20. a 40. rokem našeho života a více se týká žen než mužů. K častým příčinám patří chybná technika čištění zubů a někdy také volba pomocníků v podobě příliš abrazivních zubních past a příliš tvrdých zubních kartáčků. Zvýšená citlivost zubů může souviset také s častou konzumací kyselých nápojů, které mohou vést k narušení zubní skloviny, nebo s ústupem dásně, například následkem parodontálního onemocnění.

Sama hypersenzitivita přitom často vede ke zvýšení rizika zubního kazu, například proto, že kvůli nepříjemným pocitům omezíme dentální hygienu. Tím se však dostáváme do bludného kruhu. Jak tedy o citlivé zuby správně pečovat?

Především používejte měkký zubní kartáček a při čištění na zuby nevyvíjejte velký tlak. U zubní pasty raději vybírejte přípravek s nízkou abrazivitou. Nezapomínejte ani na ústní vodu a pravidelnou lokální fluoridaci, která zvyšuje odolnost zubů vůči kyselinám vytvářeným bakteriemi zubního plaku a zároveň zpomaluje metabolismus a množení těchto bakterií. Důkladné očištění a fluoridace mohou dokonce v počáteční fázi zabránit dalšímu šíření zubního kazu. Pro lokální fluoridaci v domácím prostředí se skvěle hodí léčivý přípravek elmex® gelée, který je užitečným pomocníkem při péči o citlivé zuby.  Obsahuje až 10× vyšší množství fluoridů než běžná zubní pasta a představuje tak účinnou ochranu před zubním kazem. Navíc poskytuje efektivní úlevu od bolesti způsobenou citlivými zubními krčky. Stačí jej jednou týdně kartáčkem nebo vatovou tyčinkou nanést na povrch zubu a nechat působit. Po aplikaci ústa nevyplachujte, přebytečný gel vyplivněte.

O co soutěžíme?

V balíčku pro péči o citlivé zuby nemůže chybět kvalitní zubní kartáček elmex® SENSITIVE EXTRA SOFT, s měkkými vlákny, která jsou vhodná pro jemné čištění citlivých zubů a obnažených zubních krčků. Prodloužená překřížená vlákna ve tvaru písmene X umožní důkladné čištění mezizubních prostor. Ke správné technice čištění přispívá i ergonomická rukojeť pro pevné uchopení kartáčku.

Dalším užitečným pomocníkem pro péči o citlivé zuby je zubní pasta elmex® SENSITIVE PROFESSIONALTM, která představuje účinnou ochranu před zubním kazem, a navíc díky unikátní technologii Pro-ArginTM uzavírá dentinové tubuly a zabraňuje vzniku bolestivých podnětů. Jedná se o zdravotnický prostředek, který při přímé masáži postiženého místa krouživým pohybem po dobu přibližně jedné minuty může přinést okamžitou úlevu od bolesti.

V rámci dentální hygieny využijete i ústní vodu elmex® SENSITIVE PLUS, která je bez alkoholu a má příjemnou chuť. Obsahuje účinný aminfluorid, který uzavírá dentinové tubuly, a je vhodná pro dlouhodobé používání.

ODPOVĚZTE NA SOUTĚŽNÍ OTÁZKU A VYHRAJTE BALÍČEK PRODUKTŮ ZNAČKY ELMEX® PRO PÉČI O CITLIVÉ ZUBY. Těšit se můžete na zubní kartáček elmex® SENSITIVE EXTRA SOFT, zubní pastu elmex® SENSITIVE PROFESSIONALTM a ústní vodu elmex® SENSITIVE PLUS.

Další informace a správnou odpověď na soutěžní otázku naleznete na webových stránkách www.elmex-gelee.cz

POZN.: Léčivý přípravek elmex® gelée není součástí výhry

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Tomáš Pokorný - Praha, Markéta Březinová - Praha, Jos.Hlaváčová - Praha

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.