Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  AUDIO: Hubnutí a genetické predispozice

AUDIO: Hubnutí a genetické predispozice

16.9.2017 - redakce Babinet.cz

Modelace postavy, zeštíhlení, zpevnění zadečku a stehen, to je téma, které se většinou stává hlavním předmětem rozhovorů žen a dnes i mužů v každém věku. V současné uspěchané době máme jen krátký čas na vytvoření si úsudku o druhé osobě, proto se stal vzhled významným prvkem neverbální komunikace. Štíhlá postava je nejen trendem doby, ale i odborníci se shodují, že přebytečná kila příliš zatěžují organismus, a je-li nadváha opravdu velká, jsou vážným zdravotním rizikem.

Genetika je velice užitečná, chceme-li poznat sami sebe. Platí to i při snaze zbavit se přebytečných kilogramů a zformovat postavu. S její pomocí můžeme odhalit vzorce, jakými se naše zeštíhlování bude řídit. Všeobecná doporučení a pravidla fungují, nicméně jejich účinek i samotná rychlost zeštíhlení závisí na faktorech zapsaných v naší genetické výbavě.

Do ministudie, se zapojilo celkem šest osob, z toho jeden muž, ve věkovém rozpětí 34 až 71 let. Tito dobrovolníci byli sledováni po dobu 8 týdnů. Cílem bylo zmapovat, jak si povedou při zeštíhlování s produkty GERnétic, které si aplikovali na pokožku dvakrát denně. Skupina každý týden absolvovala vážení, měření obvodu pasu, boků, stehen a lýtek.

„Přitom jsme u každého jedince získali podrobný přehled o sedmi genetických predispozicích, jež hrají při redukci váhy a zeštíhlování velkou roli. Jde o míru ukládání přijatého tuku, míru odbourávání uloženého tuku, vliv druhu přijatých tuků (živočišných i rostlinných), zvýšenou potřebu sladkého, zvýšenou chuť na sladké, vnímání hořké chuti, zvýšené riziko vzniku závislosti,“ vysvětluje RNDr. Lucie Benešová, Ph.D., ředitelka výzkumného ústavu Genomac.

AUDIO: Co vše o nás prozradí geny? To už odpovídá doktorka Lucie Benešová.

V průběhu studie byly sledovány parametry jako míra ukládání a odbourávání tuku, sportovní aktivita, výživa, BMI. Na základě rozboru těchto vstupních hodnot je možné odhadnout, jaká dynamika zeštíhlování se u každého projeví.

Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka LK SERVIS, generální zastoupení GERnétic pro ČR a SR podotýká: „Výsledky jsou ohromující a poukazují na fakt, že chcete-li hubnout, nejste zcela limitováni životním stylem ani věkem. Záleží i na vaší genetice. Někdo hubne snadněji, jiný hůře. Do hry vstupuje také počáteční hodnota BMI a razantnost redukčního režimu.“

Ministudie prokázala, že přípravky fungují, ať už jsou predispozice horší či lepší.

Pozitivní informace pro klienty je, že pomocí přípravků kosmetiky lze redukovat hmotnost cíleně v problematických partiích bez ohledu na věk či pohlaví.

AUDIO: Kosmetička Alena Kimlová, radí, jak odpomoci přebytečným kilům.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip