Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Který je ten pravý?

Filmová recenze: Který je ten pravý?

15.9.2017 - redakce Babinet.cz

A máme tady novou romantickou komedii, která je na míle daleko od červené knihovny či slaďoučké růžové filmové limonády. Je natolik realistická, že si ji prostě zamilujete.

V hlavní roli nového snímku mladé režisérky Hallie Meyers-Shyer Který je ten pravý (Home Again)? se představí Reese Witherspoon. Role je pro ni jako šitá na míru! Čerstvě separovaná matka dvou malých děvčat se vrací do svého rodného domu. Zpět ke kořenům, hlásá sama sobě. Ví, že si potřebuje utřídit myšlenky a srovnat si svůj život. Na narozeninové party svých čtyřicátých narozenin jí do života přijde mladý muž (Pico Alexander), kterému rozhodně není lhostejná. Jiskra přeskočí a život čerstvé oslavenkyně se může odvíjet na zcela nové vlně. Takové jakou by nikdy nečekala...

Romantická komedie se odvíjí na vlně nového začátku skutečně se vším všudy. Nemá smysl prozrazovat dějovou linii filmu, snad jen stačí podotknout, že se divák jak směje, tak žasne a občas mu i ukápne slza. Ať již díky dětem, které jsou ve své nevinnosti a pravdivosti často "k sežrání" nebo díky sladké vlně romantiky, po které každý v duchu toužíme. Ať už si to otevřeně přiznáme či ne.

Člověk může začít znovu v podstatě kdykoliv. Ať už mu je čtyřicet, sedmdesát nebo sladkých třicet plus, cítí se totálně pod psa a nechce v tak ubíjejícím stavu pokračovat. Reese Witherspoon v roli Alice ukazuje, že co je tzv. naprosto jasné na začátku, se během času ještě milionkrát změní. Nejde "jenom" o ženské nálady a o rozdílné nastavení mužů a žen, ale hlavně jde o tzv. celkový plán, co s námi vlastně bude. Někdo tomu říká osud, jiný karma. Ale člověk si svůj život do jisté míry řídí sám. Alice již dávno není pubertální holkou a hlavně je zodpovědnou matkou dvou dětí, tudíž její rozhodnutí se od toho odvíjejí. Nicméně člověk míní a Pán Bůh mění. Ať už si o tom myslíte cokoliv.

Každopádně nový film Který je ten pravý? je velmi osvěžující svým humorem, dynamikou, čerstvou šťávou všech zúčastněných a tím pádem nenechává diváka lhostejným. Realita je zde úžasně namíchaná s romantikou.

Vřele vám doporučuji vyrazit do svého oblíbeného kina, pohodlně se usadit a film si hezky užít. Věřím, že se vám bude líbit nejméně tak jako mě.

USA  2017

Žánr: romantická komedie

Premiéra: 14. září 2017

Režie: Hallie Meyers-Shyer

Hrají: ReeseWitherspoon, Michael Sheen, Pico Alexander, Jon Rudnitsky, Lake Bell, Candice Bergen, NatWolff

Doporučená přístupnost: od 12ti let

Premiéra: 14.září 2017

Napsala Hana Kasalová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip