Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Sázení cibulek v 5 krocích

Sázení cibulek v 5 krocích

12.9.2017 - redakce Babinet.cz

Chtěli byste si užívat kvetoucí zahradu v jarním rozpuku? Pokud ano, začněte sázet cibulky. Jejich květy změní vaši jarní zahradu v ohromující přehlídku barev, které vás obklopí a až se budete koupat v prvních paprscích slunečního svitu za několik měsíců.

Nenechte se splést jejich vzhledem

Cibulky, hlízy a brambory se prodávají v baleních, které obvykle obsahují obrázky jejich květů. To proto, že z cibulky samotné nepoznáte, jak krásné budou v květu. Takže se nenechte zmást jejich vzhledem. Jakmile cibulky zasadíte do správné půdy a trochu je zalijete, začnou hrát hvězdnou roli ve vaší zahradě. Co dnes vypadá jako suché cibulky, se změní na nádherné květiny, které projasní vaši zahradu.

V 5 krocích

Jelikož jsou již květiny umístěny uvnitř cibulky, jejich sázení nevyžaduje zahradnický um. Pro zaručený úspěch stačí pět kroků. Než si to uvědomíte, budete sedět na kolenou a obdivovat první zelené lístky rostoucí z půdy. A to je jen začátek nádhery, která přijde.

1. krok

Vykopejte otvor pro skupinu květinových cibulek nebo vytvořte samostatné otvory pro zasazení jedné květinové cibulky nebo menších skupin. Velikost květinové cibulky určuje hloubku zasazení. Velké cibulky (5 cm nebo větší v průměru) je nutné sázet 15 cm hluboko a malé cibulky (2,5–5 cm) 7 až 10 cm hluboko.

2. krok

Odstraňte plevel a malé kameny a pak do půdy zapracujte trochu zahradního humusu, čímž vylepšíte odtok vody.

3. krok

Přitiskněte květinové cibulky jemně do půdy hrotem směřujícím nahoru. Velké květinové cibulky je vhodné sázet přibližně 7 až 20 cm od sebe a malé cibulky 3 až 7 cm daleko.

4. krok

Zakryjte květinové cibulky půdou vykopanou z otvoru.

5. krok

Pokud je půda suchá, nastříkejte trochu vody na místo, kam jste cibulky právě zasadili.

Doba sázení

Cibulky je vhodné sázet od půlky září do půlky prosince. Ale kdy je skutečně nejlepší doba během těchto tří měsíců? Když teplota poklesne pod 10 stupňů, je čas začít. Když k tomu dojde, připravte se a nasázejte jich, kolik jen chcete. Dávejte však pozor, abyste květinové cibulky zasadili dříve, než půda poprvé zmrzne.

zdroj iBulb

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip