Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte svým dětem balíček produktů elmex® JUNIOR pro péči o smíšený chrup

Vyhrajte svým dětem balíček produktů elmex® JUNIOR pro péči o smíšený chrup

12.9.2017 - redakce Babinet.cz

Pokud máte doma děti ve věku, kdy jim mléčné, tedy dočasné, zuby postupně nahrazují stálé, zbystřete. Péče o tzv. smíšený chrup je totiž mnohem náročnější, a to hned z několika důvodů. V ústech se stále nacházejí mléčné zuby, jejichž sklovina je nevyzrálá a měkčí, takže je náchylnější k tvorbě zubního kazu. Ten navíc u dětí často postupuje poměrně rychle. Rozhodně přitom neplatí, že by si mléčné zuby zasloužily méně pozornosti, protože se dá říci, že za chvíli stejně vypadnou. Naopak! V případě předčasné ztráty mléčných zubů, zejména stoliček, může dojít k nesprávnému prořezávání stálých zubů, které pak obvykle vyžadují léčbu rovnátky. I proto je lepší ústní hygienu nepodceňovat.

Dalším úskalím smíšeného chrupu je fakt, že se v ústech nacházejí zuby různé výšky. Čištění je tak mnohem obtížnější a snáze může dojít ke vzniku zubního kazu. Nezapomínejte tedy dětem zuby dočišťovat do doby, než si správnou techniku skutečně spolehlivě osvojí. Nácvik správné péče o dutinu ústní můžete dětem zpříjemnit. Často uváděné dvě minuty, které jsou minimem pro čištění chrupu, si mohou odměřit například díky přesýpacím hodinám, které umístíte do koupelny.

Užitečným pomocníkem může být zubní kartáček elmex® JUNIOR se speciálními prodlouženými vlákny ve tvaru X. Tato vlákna pronikají do mezizubních prostor, a tím umožňují kvalitnější odstranění zubního plaku. Malá čisticí hlava kartáčku usnadňuje čištění obtížně dosažitelných míst. Součástí řady elmex® JUNIOR jsou i zubní pasta a ústní voda sloužící jako ochrana před vznikem zubního kazu během výměny zubů.

V rámci prevence můžete vyzkoušet i tzv. lokální fluoridaci, jejímž cílem je dodat do povrchových vrstev skloviny dostatečné množství fluoridů, a zvýšit tak odolnost zubů vůči kyselinám, které jsou vytvářeny bakteriemi zubního plaku. K fluoridaci v domácím prostředí je pro děti od šesti let a dospělé určen léčivý přípravek elmex® gelée, který obsahuje téměř 10x vyšší množství fluoridů než běžná zubní pasta a představuje účinnou ochranu před zubním kazem. Stačí jej jednou týdně kartáčkem nebo vatovou tyčinkou nanést na povrch zubu a nechat působit.

ODPOVĚZTE NA SOUTĚŽNÍ OTÁZKU A VYHRAJTE BALÍČEK PRODUKTŮ Z ŘADY ELMEX® JUNIOR (zubní kartáček, zubní pasta, ústní voda a doplňující dárky, jimiž jsou přesýpací hodiny, karta elmex hrou a samolepky)

Další informace a správnou odpověď na soutěžní otázku naleznete na webových stránkách www.elmex-gelee.cz

POZN.: Léčivý přípravek elmex® gelée není součástí výhry

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
J..Hlaváčová, Tomáš Pokorný - Praha, Markéta Březinvá - Praha

Vaše názory

Další soutěže

Náš tip