Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěžte s Minimaxem o lego Ninjago a vydejte se do pohádkového světa

Soutěžte s Minimaxem o lego Ninjago a vydejte se do pohádkového světa

30.8.2017 - redakce Babinet.cz

Každý si v souvislosti s dětstvím vzpomene na své oblíbené pohádky. Jejich kladný vliv na utváření dětské obrazotvornosti a představivosti je prokázaný. Dětem navíc srozumitelně odpovídají na jejich zvídavé otázky a učí je rozeznávat co je, a naopak není dobré, nebo jaké chování zasluhuje potrestat.

Tvorba pro děti se vyvíjí velmi rychle, a tak je jejich aktuální nabídka rozmanitější nejen tematicky, ale i graficky. Také hrané pohádky jsou dnes často obohaceny o četné počítačové triky. V souvislosti s pohádkovými příběhy se ale také někdy mluví o jejich morálním úpadku, o nárůstu zobrazované agresivity a úbytku dobra. Pohádky, jako je Bořek Stavitel či stále populárnější Máša a Medvěd, se však vašim dětem nemusíte bát pustit.  Prostřednictvím jednotlivých dobrodružství ukazují totiž dětem, jak důležité je přátelství a vzájemná pomoc. Oba seriály vysílá dětská televizní stanice Minimax, jež je součástí AMC Networks Inc.

S přibývajícím věkem vyhledávají děti stále dobrodružnější pohádkové příběhy. Velké popularitě se tak těší i seriály, jejichž hlavní hrdinové jsou ze světa LEGO, světa postaveného z malých kostiček, které jsou evergreenem mezi dětmi i dospělými. Na televizní stanici Minimax je proto aktuálně k vidění již druhá řada dětského pohádkového seriálu LEGO Legendy Chima. V kouzelné zemi Chima žije pospolu nespočet zvířecích druhů a udržet vzájemný pořádek a klid jim pomáhá magické Chi. Kromě rovnováhy však Chi představuje i mimořádný zdroj energie a moci, po kterém zatouží nejeden obyvatel lesa. Jak dopadne boj osmi nejváženějších zvířecích kmenů a zda se jim podaří obnovit harmonické soužití v magické krajině, to vše zjistí malí diváci v seriálu LEGO Legendy Chima na televizní stanici Minimax.

Do vlastního fantaskního světa malých bojovníků se mohou vaši nejmenší přemístit i díky hračce LEGO Ninjago, o kterou si můžete zasoutěžit. Stačí správně odpověď na následující jednoduchou otázku.

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
J. Střelcová - Bruntál

Vaše názory

Další soutěže

Náš tip