Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  AUDIO: Jedete na dovolenou a řešíte výběr plavek? Poslechněte si některé rady, jak vybírat?

AUDIO: Jedete na dovolenou a řešíte výběr plavek? Poslechněte si některé rady, jak vybírat?

23.7.2017 - redakce Babinet.cz

Je období slev, ale léto ještě v plném proudu. Na poslední chvíli jste sehnaly dovolenou a stojím před rozhodnutím, kde rychle sehnat plavky, a jaké?

Ano, je již období slev a nové plavky bychom si měli pořizovat na začátku sezóny, tedy v období duben / květen, kdy značky dodávají do obchodů nové kolekce. V současné době již budete paběrkovat, těžko shánět velikost, natož požadovaný střih. Samozřejmě, obchodníci by měli zaregistrovat, že k moři, na welnes víkendy i do lázní se jezdí po celý rok, tudíž by plavky ve své nabídce měli mít neustále. Zřejmě vám nezbude než- li jen internetové obchody.

Přece jen, jaké jsou letošní trendy a jaký střih mám upřednostnit?

U plavek to ani tak není o trendech, jako o tom vědět, co mi sluší a sedí a jaká barva mě rozsvítí. Je to jako u výběru prádla.  Můžete hodně své postavě pomoct, nebo naopak uškodit.

Bikini na zavazování na tkaničky by měly upřednostnit výhradně štíhlé mladé slečny.  Ženám plnějších postav- ale štíhlých sluší vyšší kalhotky s kosticovými typy podprsenek. Pro silnější ženy jsou určené plavky vcelku,  krásně střižené výstřihy, zesílené určité partie v pase a na bocích nebo i v kombinaci se sukénkou. Ze vzorů vždy uspějete s odstíny modré, s červenou, nikdy neomrzí vzor květů či nesmrtelné námořnické proužky či veselé puntíky, vrací se i etno.

V letošním roce velmi zaujaly na zahraničních plážích plavky s vysokými kalhotkami, které z dálky připomínaly šortky s podprsenkou spíše jako TOP se šikmým výstřihem na jedno rameno zakončený volánem.

Nezapomínejte na kvalitní materiál, rychleschnoucí, zásadně perte v ruce a bez aviváže. Nežehlete. Z mořské vody, slunečních paprsků, z termálních lázní konečně z rybníka i z bazénu dostává materiál co zabrat. Plavky střídejte a na dovolenou určitě mějte více než jedny.

Co ještě k létu a plážové výbavě patří?

Léto je především o doplňcích. Doplňky dělají ten správný model. Jedete-li k moři určitě doporučují slamák s velkou krempou se zdobnou mašlí, korálkové náramky i v několika řadách na ruku, masivní barevné náušnice, samozřejmě plážovou tašku a sluneční brýle.  Doporučuji také plážové šaty krátké, ve kterých můžete i do restaurace nebo maxi dlouhé, pod kterými  krásně převléknete mokré plavky a ještě navíc budete vypadat úžasně stylově.

AUDIO: Šárka Málková se ptala Gabriely Platilové, která se zabývá módou… jak na to?

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip