Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knižní TIP: Němé oběti

Knižní TIP: Němé oběti

16.7.2017 - redakce Babinet.cz

Britský autor Tim Weaver se po dvou bestsellerových titulech Není cesty zpět a Bez slitování vrací na pulty českých knihkupectví se třetím románem nazvaným Němé oběti, kterým opět dokazuje, že mezi současnou elitu krimi autorů nepatří náhodou.

Ztratil všechno, na čem mu záleželo. Zbývá jen spravedlnost… a pomsta.

S bývalým policistou Colmem Healym se čtenáři Tima Weavera setkali už v předchozích dvou knihách. Nyní se Colm stává jednou z hlavních postav celého románu – požádá totiž vyšetřovatele Davida Rakera, aby mu pomohl vyřešit čtyři roky starou vraždu matky a jejích dvou dcer, kvůli níž se Colmovi rozsypal celý život.

Tim Weaver tentokrát k ústřednímu tématu pátrání po pohřešovaných osobách přistupuje naprosto originálním způsobem. David Raker oběti zná, zbývá najít jejich vraha… A to – jak všichni čtenáři detektivních a krimi příběhů dobře vědí – se neobejde bez zatvrzelosti, sebeobětování a kladení nepříjemných otázek těm správným, a mnohdy mocným lidem.

Z Tima Weavera se stal jeden z nejuznávanějších a nejprodávanějších britských autorů krimi, a plným právem. Němé oběti jsou ukázkou elegance, propracovanosti a dobrého řemesla, a dokonale ilustrují, jak Weaver dokázal svůj nezpochybnitelný talent rozvinout. „Neváhejte ani vteřinu a čtěte!“ radí prestižní britský deník Daily Mail.

Anotace:

Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu.

David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách.

Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…

O autorovi

Tim Weaver (foto © Bill Waters)

Bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery.

Počínaje Chasing the Dead tak vzniklo zatím osm románů, které uvedly na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob. Weaverův čtvrtý román, Není cesty zpět byl prezentován v prestižním britském knižním pořadu „Richard and Judy Book Club“.

Bez slitování se v týdnu, kdy bylo vydáno, vyšplhalo na druhou příčku nejprodávanějších knih a The Dead Tracks a Vanished se obě dostaly na první místo v žebříčcích prodejnosti elektronických titulů. Weaver byl rovněž nominován v rámci britského literárního ocenění „National Book Awards.“

Tim Weaver je ženatý, má malou dceru a celá rodina žije nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii.

Objednávat můžete na www.mysterypress.cz

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip