Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Léto ve znamení filmových trháků na Dlabačově!

Léto ve znamení filmových trháků na Dlabačově!

3.7.2017 - redakce Babinet.cz

Letní prázdniny jsou tradičně časem, kdy ta největší hollywoodská studia nasazují své velké hity. Kino Dlabačov uvede velkou prázdninovou jízdu na vlně těch největších letních blockbusterů. V průběhu července a srpna se můžete těšit na všechny velké premiéry, které k létu patří!

Léto je především o koupání a opalování se, a právě proto bude kino Dlabačov promítat ve speciálním večerním čase, ve 21:00! Díky tomu stihnete celodenní opalovačku u vody, večeři, drink a hlavně KINO! Každý film budeme uváděn během týdne minimálně dvakrát, takže se nemusíte bát, že by vám některý z letních filmových hitů utekl. Kromě toho zařadíme i některé z jarních premiér do programu.

Léto filmových hitů začíná první prázdninový týden a poběží celé léto až do konce srpna. Pokud budete mít štěstí, můžete si v ulicích Prahy 6 ulovit „volňásky“, které budeme po celé léto rozdávat na různých místech Dejvic a Břevnova. Možná si tak užijete filmový trhák zadarmo,“ láká na filmové léto ředitelka kina Martina Dojmazovová.

Do programu prázdninové filmové přehlídky byly zařazeny tyto filmy:

Spider-Man: Homecoming

Nejočekávanější filmový návrat komiksového hrdiny. Spider-Man se vrací zpět pod křídla Studia Marvel, aby se stal jedním z Avengerů. Pod přísným dohledem Tonyho Starka (A.K.A. Iron Mana) bude Peter Parker zachraňovat New York od řádění šíleného protivníka, kterého si s chutí zahrál oscarový Michael Keaton (Batman, Birdman). Film přímo navazuje na události Avengers: Občanská válka a je na co se těšit!

Válka o Planetu opic

Třetí pokračování filmového hitu, který vychází z filmové a knižní klasiky sci-fi klasiky Planeta Opic. Pod taktovkou zkušeného režiséra Matta Reevese (který je mimochodem i režisérem připravovaného filmu Batman) budeme sledovat spektakulární válku, která proti sobě postaví lidstvo a stále rychleji se vyvíjející nový inteligentní druh lidoopů. Roli hlavního záporáka si s chutí vystřihne Woody Harrelson.

Dunkerk

Režisér Christopher Nolan, který je známý tím, že při natáčení dává přednost skutečné výpravě před digitálními triky, vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh. Film, během kterého byly použity skutečné válečné křižníky, stíhací letouny a tisícihlavé herecké komparzy aspiruje na největší válečný film, jaký byl doposud natočen.

Valerian a Město tisíce planet

Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevigne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Na rozkaz velitele (Clive Owen) se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. Alfa je neustále rostoucí metropole, kterou obývají tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit! Vysněný projekt režiséra Luca Bessona, který znovu ukazuje, že je skutečným vizionářem.

Atomic Blonde: Bez lítosti

Lorraine Broughton, tajná agentka MI6, je během Studené války vyslaná do Berlína, aby vyšetřila smrt jiného agenta. Při vyšetřovaní má příkaz spolupracovat s berlínským policejním šéfem Davidem Percivalem. Drsný akční thriller je přehlídkou nostop akce a bojových umění, které nikoho nenechají na pochybách, kdo je nejlepší agentkou na špinavou práci. Herečka Charlize Theron pro tento film prošla tím nejtvrdším výcvikem a většinu bojových scén zvládla sama!

Temná Věž

Lahůdka pro fanoušky této knižní ságy mistra horroru Stephena Kinga. Jedno z nejočekávanějších filmových zpracování známé předlohy. Roland Deschain, poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. Hrají Idris Elba a Matthew McConaughey.

Dámská jízda

Pro odlehčení zařazujeme i komedii, která vám ukáže, jak také může vypadat taková „jízda“ matky s dcerou. Když si Emily (Amy Schumer) vyrazila se svou velmi opatrnou maminkou (Goldie Hawn) na dovolenou do Ekvádoru, určitě nečekala, že se stanou oběťmi únosu. A tak jim teď nezbývá než se z této nemilé šlamastiky nějak dostat. Pokud možno živé, vcelku a bez vážnějších zranění. V útěku jim brání nejen jejich únosci, ale také pořádná džungle.

Po strništi bos

Český letní Blockbuster zastupuje nový film dua Svěrák a Svěrák. Režisér Jan Svěrák převedl do filmové podoby vzpomínky na dětství svého otce, scenáristy a herce Zdeňka Svěráka. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, sledujeme jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nový film uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových, do níž patří i snímky Kolja a Vratné lahve. S filmem Po strništi bos se vracíme na samotný začátek, do Edova raného dětství.

Tulipánová horečka

Romantika, intriky, velká láska i nenávist. To je historický film Tulipánová horečka, který přivádí před kameru takové hvězdy jako Christoph Waltz, Judi Dench, Cara Delevigne nebo Zach Galifianakis. Nizozemsko, počátek 17. století, doba tulipánové mánie. Umělec Jan Van Loos se zamiluje do vdané mladé ženy Sophie, zatímco je pověřen namalovat její portrét na přání jejího staršího manžela. V naději na společnou budoucnost investují do rizikového trhu tulipánů. Manžel se své mladé ženy ale nevzdá bez boje. Dokonalá romantika pro letní večer!

To

K létu nepochybně patří i pořádný horor. Ten nejlepší, jaký kdy Stephen King napsal se teď dočkal nového filmového zpracování. Každých sedmadvacet let se ve městě Derry probouzí zlo, beroucí na sebe podobu toho, čeho se nejvíce bojíte. Důvod je jediný: strach ochutí naše maso a "To" může začít hodovat. Ale pozor! Živí se hlavně dětmi, protože jejich strach je mnohem jednodušší než u dospělých. Tak to chodí odpradávna, jenže v roce 1958, zrovna v době, kdy má klaun Pennywise žně, se spojí parta dětí a "To" porazí. Myslí si, že ho zabily, ale...

Kino Dlabačov sídlí na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný ze zastávek Malovanka (tramvaj č. 22, 25) nebo Pod Královkou (autobus č. 149).

Dlabačov je dnes jediné kino na Praze 6, které se v roce 2015 vrátilo na kulturní mapu Prahy. Kromě pestré filmové nabídky Kina Dlabačov, jehož sál je vybaven nejnovější technologií digitální projekce s vysokým rozlišením 4K, jsou součástí programu také divadelní představení, koncerty, výstavy a další kulturní akce. V předsálí je otevřena kavárna. Prostor je rovněž možné pronajmout pro jakoukoli obchodní, kulturní nebo soukromou akci.

Více na www.dlabacov.cz

Zdroj foto: Dlabačov a Shutterstock

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip