Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knižní TIP: Nebudete se bát ničeho zlého

Knižní TIP: Nebudete se bát ničeho zlého

28.6.2017 - redakce Babinet.cz

Uznávaný americký spisovatel John Searles napsal doposud tři romány a všechny byly úspěšné. Počínaje debutem Chlapec stále nezvěstný (získal za něj titul „Person to Watch“) přes v současnosti diskutované Strange But True až po zatím poslední knihu Nebudete se bát ničeho zlého.

Dvě sestry. Jedno temné tajemství…

V ní se Searles vrací na počátek devadesátých let a do centra pozornosti staví dům, který obývá poněkud neobvyklá rodina Mansonových. Otec s matkou se totiž živí jako „vymítači“ posedlých lidí a jejich dcery – mladší Sylvie a starší Rose – se s tím snaží žít.

Jedné mrazivé noci jsou ale rodiče obou dívek za nejasných okolností zavražděni v kostele na předměstí. Zatímco se Rose snaží zajistit, aby zůstaly spolu, Sylvie se rozhodne vypátrat, co se tehdy ve skutečnosti stalo. Postupně tím odkrývá jednu temnou rodinnou tragédii…

John Searles mistrovským způsobem využívá řadu klasických motivů amerického gotického románu, jako jsou posedlí lidé a strašidelný dům, ale nahlíží na ně realistickým, skeptickým pohledem. A především vypráví hluboce lidský příběh o dospívání, smutku a strachu.

Anotace:

Jedné zasněžené zimní noci vezmou rodiče svou dceru Sylvii s sebou na tajemnou schůzku do nedalekého kostela. Zatímco dívka čeká v zaparkovaném autě, jsou její otec i matka za nejasných okolností brutálně zavražděni.

Dospívající dívka, žijící po tragické události v péči starší sestry, se rozhodne na vlastní pěst zjistit, co se té osudné noci v kostele doopravdy stalo a kdo nese zodpovědnost za smrt rodičů.

Během neúnavného pátrání se vrací do let předcházejících zločinu i do období těsně poté a postupně odhaluje temné a nelítostné události, které navždy změnily osud celé její rodiny, včetně jí samotné…

O autorovi:

John Searles (foto © Thomas Caruso)

Bývalý úspěšný americký novinář na sebe upozornil už svým debutem Chlapec stále nezvěstný z roku 2001, na základě kterého ho časopis Time označil titulem „Person to Watch“. Z knihy se velmi rychle stal bestseller a úspěch sklidil i další Searlesův román Strange But True (nejlepší kniha roku 2004 podle portálu Salon.com).

Třetí autorova kniha je zatím nejúspěšnější. Nebudete se bát ničeho zlého má na kontě cenu American Library Association a jsou jí nadšení i autorovi kolegové, mj. Gillian Flynn (Zmizelá) nebo Khaled Hosseini (Lovec draků).

Searlesovy eseje se objevují v denících New York Times, Washington Post a dalších. Pravidelně také vystupuje jako literární kritik na televizních stanicích NBC a CNN.

Objednávat můžete na http:www.mysterypress.cz

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip