Babinet.cz  /  Videotéka  /  Kultura  /  Žena v černém – odhalte tajemství vražedného kruhu

Žena v černém – odhalte tajemství vražedného kruhu

21.6.2017 - redakce Babinet.cz

Báli jste se někdy tak moc, až jste začali být paranoidní? Filmový snímek adaptovaný podle knižní předlohy Susan Hill z roku 1983 se postará minimálně o to, že budete celých 90 minut v napětí. Poté, co je mladý londýnský právník Arthur Kipps vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu u Úhořího močálu, začne vnímat hrůzné události, které se místním rodinám a především dětem dějí. Nechte se vtáhnout do období anglického viktoriánského venkova a společně s Kippsem vyřešte záhadu dříve, než ohrozí život jeho malého syna. Film Žena v černém sledujte na stanici AMC již v neděli 25. června od 22:00 hodin.

Kdo zachrání děti před zlým duchem

Arthur Kipps je přesvědčen o tom, že s obstaráním klientčiny pozůstalosti, sídla Eel Marsh, bude za krátkou dobu hotov. To však ještě netušil, že se v přímořském městě dějí znepokojivé události, které ho nakonec přimějí zůstat o něco déle. Malé děti zde totiž začnou umírat za neobvyklých okolností, které mladého právníka nenechají chladným a tak se intuitivně pustí do vyšetřování na vlastní pěst. Jeho práci není nakloněna ani místní komunita, dokonce ani příroda, hladina okolních bažin se totiž každý den zvedne a odřízne jedinou přístupnou cestu, která k sídlu vede. Jestli Kipps vyřeší záhadu pomstychtivé ženy v černém, sledujte už tento týden na stanici AMC.

Úspěch na divadelních prknech i ve filmu

Příběh Ženy v černém se v roce 1989 úspěšně adaptoval jako divadelní hra, která měla premiéru v londýnském West Endu, kde se udržela přes dvě dekády. Příběh gotického hororu byl nominován na úctyhodných 14 filmových cen. V roce 2012 byl snímek oceněn za kinematografii a zvukové úpravy. Na britských Empire Awards dostal v roce 2013 ocenění jako vůbec nejlepší horor. Hlavní hrdina, Daniel Radcliffe, si z BloodGuts UK Horror Awards odnesl cenu za nejlepší ztvárnění hlavní postavy.

Nechte se vylekat pojízdným duchem

Natáčení snímku probíhalo v anglickém Peterborough a Layer Tower, které autenticky ztvárňují viktoriánské období Spojeného království a především vystihují tajemnou atmosféru duchařského hororu. Sídlo Eel Marsh, které je hlavním dějištěm záhad, se nachází v Cotterstock Hall v centrální Anglii. Ve filmu se objevují originální dobové hrací skříňky, hodiny a mechanické hračky, které pro natáčení zapůjčil sběratel. Pro podtrhnutí atmosféry 19. století se v jistých sekcích objevuje také Rolls Royce Silver Ghost, který je považován za nejcennější vozidlo na světě, jehož hodnota je odhadována na 35 milionů amerických dolarů.

Vaše názory

Vaše názory

Vložit komentář

Další videa

Nejsledovanější videa
Náš tip