Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  9 mobilních aplikací nejen pro rodiče

9 mobilních aplikací nejen pro rodiče

15.6.2017 - redakce Babinet.cz

Málokdo si už dnes dokáže představit život bez smartphonu. Existuje nepřeberné množství aplikací, které dokáží usnadnit a zpříjemnit každodenní povinnosti. Jak si však vybrat?

Přinášíme Vám proto seznam devíti aplikací, které by se mohly hodit nejen nadějným budoucím maminkám a rodičům malých dětí.

Aplikace nejen pro budoucí maminky:

OvuView

Aplikace na sledování plodnosti nejen pro všechny budoucí maminky. Aplikace Vám může pomoci otěhotnět, ale také se těhotenství vyhnout, naplánovat dovolenou nebo sledovat různé zdravotní symptomy. Nabízí 14 metod sledujících plodnost, naučné tipy, těhotenský mód a mnoho dalšího.

+ aplikace je dostupná v češtině

- aplikace je dostupná pouze pro Android, více informací naleznete zde

WomanLog

Tento kalendář, podobně jako OvuView, uvítají nejen nadějné maminky, ale i ženy, které se těhotenství chtějí spolehlivě vyhnout. Díky této aplikaci budete mít přehled o svém cyklu, vypočítáte si dobu ovulace, můžete sledovat svoji teplotu, váhu, či jiné zdravotní symptomy. Aplikace Vám také připomene, že je čas vzít si antikoncepci. Pro ženy v očekávání nabízí i těhotenský mód.

+ aplikace je dostupná v češtině

+ aplikace je dostupná pro Android i iOS, více informací naleznete zde

Nutrimi

Nutrimi je česko-slovenská aplikace, která vznikla ve spolupráci s předními odborníky. Týden to týdnu Vás provede těhotenstvím, připraví na vyšetření, pomůže Vám sledovat váhu a zdravotní stav. Aplikace nabízí i šikovný jídelníček s upomínkami a živý chat s odborníky. Po narození Vašeho miminka si zde můžete zaznamenávat kojení, sledovat váhu a růst miminka, přečíst odborné rady, nebo využít živý chat s odborníky.

+ aplikace je v češtině

+ aplikace je dostupná pro Android i iOS, více informací naleznete zde

Aplikace nejen pro miminka:

Baby Monitor & Alarm

Mezi rodiči mimořádně oblíbená aplikace funguje jako elektronická chůva. Stačí nechat Váš smartphone s aktivovanou aplikací v dětském pokoji a miminko máte pod kontrolou. Pokud se vzbudí, aplikace Vám zavolá na jiný telefon, například na pevnou linku. Může mu také přehrát předem nahraný mámin hlas, nebo oblíbenou ukolébavku. Aplikace zaznamenává aktivity Vašeho miminka, a proto budete mít vždy přehled o tom, jak Váš prcek spí.

+ aplikace je dostupná v češtině

- aplikace stojí přibližně 105 KČ a je dostupná jen pro Android, více informací naleznete zde

White Noise Baby

White Noise Baby je fantastická aplikace plná zvuků, které uklidní a uspí Vaše miminko. Aplikace má monitor pláče, na jehož základě začne hrát, časovač a baby mód, který nepovolí přerušení jejího chodu a nevyruší Vaše miminko ze spánku. Tento šikovný pomocník však nemusí být určen pouze dětem. Mnohým dospělým se také lépe spí při zvuku klasické hudby, klimatizace, vody, tlukotu srdce či kolem projíždějících aut.

- aplikace je pouze v angličtině a stojí 29KČ

+ aplikace je dostupná pro Android i iOS, více informací naleznete zde

Pohádky

Zábava pro malé i velké! Tato aplikace z dílny Seznamu přináší nejoblíbenější pohádky a ukolébavky do telefonu či tabletu. Pat a Mat, Krtek či Jen počkej zajíci, nepotěší jen Vaše děti, ale určitě i Vás.

+ aplikace je v češtině

+ aplikace je dostupná pro Android i iOS, více informací naleznete zde

Aplikace nejen pro rodiče:

Shopping list

Už nikdy nezapomeňte v obchodě koupit mléko či toaletní papír! Papírové nákupní seznamy jsou minulostí. V této aplikaci si své nákupní seznamy můžete rozdělit podle kategorií, přidat si k jednotlivým položkám ceny, odškrtnout koupené věci a to nejlepší - synchronizovat seznam s jinou osobou. A šikovné rozdělení úkolů je při péči o malé děti k nezaplacení.

+ aplikace je dostupná v češtině

- aplikace je dostupná jen pro Android, více informací naleznete zde

ShopAlike

Každý rodič malých dětí dobře ví, že nejdražší položka je čas! A nakupování patří k těm časově nejnáročnějším aktivitám. Proč si to tedy neusnadnit? Na ShopAlike naleznete nabídku produktů stovek obchodů pod jednou střechou a v tomto případě, přímo ve Vašem mobilu. Oblečení, kosmetiku či jiné produkty pro miminka, děti i dospělé tak vyberete v rámci přehledného nákupního systému. Aplikace nabízí řadu filtrů, na základě kterých můžete produkty vyhledávat podle velikosti, ceny vzhledu či bio označení.

+ aplikace je dostupná v češtině

+ aplikace je dostupná pro Android i iOS, více informací naleznete zde

Today 's Parent My Family

Tato aplikace Vám na základě věku dítěte doporučí například zásady správného stravování, recepty či výchovné tipy. Můžete si zde zaznamenávat najednou informace o více dětech, časy kojení či spánek. Od jiných monitorů vývoje se však liší knihou vzpomínek, kam můžete Vašim dětem ukládat fotografie, videa nebo vzkazy.

- aplikace je dostupná pouze v angličtině

+ aplikace je dostupná pro Android i iOS, více informací naleznete zde

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip