Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Nejlepší jízda mého života. V Česku jezdí za volantem Uber nejvíc žen v celé střední Evropě!

Nejlepší jízda mého života. V Česku jezdí za volantem Uber nejvíc žen v celé střední Evropě!

9.6.2017 - redakce Babinet.cz

Řídíte jako žena?! U společnosti Uber máte zelenou! Dělat za volantem něco „jako žena“ totiž není urážka, právě naopak. Partnerské řidičky Uber v Praze svojí bezpečnou a spolehlivou jízdou hravě porážejí motoristické dovednosti nejednoho muže – i proto si v uplynulých 12 měsících vyjezdily průměrné hodnocení 4,81 hvězdičky (z 5 možných) a dokázaly tak o tři setiny porazit i průměrné 4,79 hvězdičky „silnějšího pohlaví“. TOP 3 nejčastějšími důvody, které lákají stále více žen, aby jezdily v dresu společnosti je především 100% flexibilní skloubení s časem věnovaným rodině a získání dodatečného příjmu, příležitost potkávat a povídat si se zajímavými lidmi, ale i „čistá hlava“ po návratu domů.

AUDIO rozhovor s tiskovou mluvčí společnosti Uber Miroslavou Jozovou.

„Carmen, Jitka, Olga i Tereza jsou jedny z našich nejlepších partnerských řidiček. Nejvyšší hodnocení si vyjely ohleduplným stylem jízdy, spolehlivostí a příjemným, empatickým vystupováním. Právě toto je základ, jak se stát nejlépe hodnocenou partnerskou řidičkou,“ dodává Miroslava Jozová. Díky svým zkušenostem dokáží tyto ženy využít všechny příležitosti, které jim ježdění nabízí. Nejsou totiž nijak vázány pevnou pracovní dobou. Mohou se naplno věnovat rodině a aplikaci zapnou, až když mají čas. Například odvezou syna nebo dceru na kroužek a místo toho, aby čekaly hodinu a půl v nákupním centru, vozí cestující, kteří jsou poblíž.

AUDIO rozhovor: Šárka Málková se ptala partnerských řidiček, co je přivedlo k jízdě a co jim přináší?

Česká republika je mimochodem již třetí rok po sobě šampionem v počtu žen, které jako řidičky využívají aplikaci Uber. Praha hravě překoná Varšavu i Bratislavu, kde s Uberem v roli řidiček spolupracuje v průměru jen 5 % žen. V Česku je to přes 15 %. Nejvíce žen pak pro Uber jezdí v USA, kde je podíl partnerských řidiček vyšší než 19 %. „Důkazem toho, že Uber dává příležitost skutečně každému, je, že jako řidičky potkáte na platformě ženy v domácnosti, ale i vysoce postavené manažerky, které si chtějí řízením auta pročistit hlavu a přijít na jiné myšlenky. Možnost přivydělat si pak oceňují také matky samoživitelky, pro které je dodatečný příjem velmi důležitý,“ vysvětluje Miroslava Jozová. Výhodou přivýdělku u Uberu je, že není třeba velkého vstupního kapitálu. Zjednodušeně řečeno, stačí disponovat automobilem mladším 10 let a volným časem.

Ze statistik společnosti Uber vyplývá, že nejmladším řidičkám je 21 let, nejstarší dámě za volantem Uberu v Praze je 62. Typické partnerské řidičce je ale 35–45 let, jmenuje je Jana, Eva nebo Zuzana. Dostudovala minimálně střední školu s maturitou, pracuje v kanceláři nebo jako OSVČ (až 91 % řidiček má i jiný zdroj příjmu). Stará se o jedno dítě a žije s manželem nebo partnerem na Praze 4, 7 nebo 10. 50 % partnerských řidiček ale původem nepochází z hlavního města. Jako partnerské řidičky jezdí přibližně 20 hodin (1/3 řidiček najezdí dokonce méně než 10 hodin týdně).

 

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip