Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pražské Aero poprvé rozjelo Cyklokino

Pražské Aero poprvé rozjelo Cyklokino

8.5.2017 - MadlaJ

Ve čtvrtek 27. dubna večer žižkovské kino Aero divákům poprvé představilo svůj nový koncept sledování filmů. Cyklokino vzniklo ve spolupráci s technologickou společností Nano Energies a jeho příprava trvala bezmála rok. Účastníkům ukáže, jak náročné je vyrobit energii nutnou k promítání filmu v kině. Diváci budou moci šlapat na osmi speciálně upravených kolech, přičemž jejich energie bude prostřednictvím tzv. cykloelektrárny pohánět celý film.

„V Aeru rádi zkoušíme nové věci. Představa, že energii potřebnou pro projekci filmu vyrobíme šlapáním na kolech nás nadchla a věříme, že stejně to budou mít i naši diváci,“ říká Zuzana Kameníková, ředitelka kina Aero. „Každý, kdo na projekci dorazí, se budete moci zapojit a šlapat jak mu jeho síly dovolí. Po divácích nebudeme chtít, aby na kole vydrželi celý film, střídání je samozřejmě povoleno a vítáno. Během celého promítání se bude šlapat na osmi speciálně upravených kolech. Pokud lidé šlapat přestanou, tak se projekce zastaví.“ dodává Kameníková.

Cyklokino se poprvé rozjelo s kultovním filmem Big Lebowskiho bratří Coenů.

„Projekce spojené s výdejem energie a fyzickým pohybem plánujeme dělat jednou za měsíc. Naším cílem je vybírat takové filmy, které mají potenciál společného zážitku.

31. května můžete v Cyklokinu pohánět svým šlapaním boxerského šampiona Rockyho.

http://www.kinoaero.cz/cz/cykly-festivaly/266/Cyklo-Kino/

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip