Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Kniha Praha neznámá II nabídne trampské osady i místa ke koupání

Kniha Praha neznámá II nabídne trampské osady i místa ke koupání

3.5.2017 - redakce Babinet.cz

Když Petr Ryska v roce 2013 začínal psát o zajímavostech z neturistických lokalit Prahy, nečekal takový zájem veřejnosti - komentované vycházky s Prahou neznámou navštíví měsíčně okolo 600 lidí, na Facebooku má už přes 90 tisíc fandů. Vloni vyšla kniha Praha neznámá, na kterou letos navazuje druhý díl s novou inspirací pro pražské výlety.

Praha neznámá II vychází v květnu, a proto je cítit blížícím se létem, kdy všichni chceme vyrazit do přírody mimo rozehřátý asfalt a domy. Není ale potřeba opouštět hranice Prahy. K tomu směřuje i koncepce druhého dílu. Soustřeďuje se 4 oblasti, kde se můžete vydat na několik kratších procházek či celodenní výlet v kombinaci s koupáním, plavbou lodí, nebo jízdou na koni. Kniha je obohacená také o množství dobových fotografií, můžete tedy snadno porovnat, jak se Praha v průběhu let měnila.

Navštívíme Tichou Šárku, abychom prozkoumali zdejší usedlosti, mlýny a vily. Zavítáme také do Starých Střešovic, jež jsou se svými slepenci z domků, průchodů a schodišť skutečnou raritou mezi pražskými lokalitami. Chtěli byste vidět trampskou osadu a zůstat přitom v Praze? Při procházkách kolem Berounky jich zde najdete hned několik. Naší poslední zastávkou pak budou rybníky v okolí Dubče. Knihu lze použít jako průvodce přímo během vycházky, nebo jako virtuálního průvodce z pohodlí domova. Poznejte Prahu. Ale jinak.

Chci poskytovat především pohled na různorodá místa – od vilových čtvrtí po nouzové kolonie, trampské osady a lidovou venkovskou architekturu. Řídím se přitom mottem - Praha není jen jedno město, ale celý soubor měst, městeček, vsí a přírody mezi tím,“ dodává autor knihy Petr Ryska.

 

PRAHA NEZNÁMÁ

Petr Ryska

Grada, 232 stran, 399 Kč

Právě vyšlo

 


Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip