Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Zázračný polský debut Poslední rodina bude uveden 3. května v Biu Oko v exkluzivní předpremiéře.

Zázračný polský debut Poslední rodina bude uveden 3. května v Biu Oko v exkluzivní předpremiéře.

1.5.2017 - redakce Babinet.cz

Miláček polského publika a vítěz diváckého hlasování Scope100

Ve své domovině se snímek Poslední rodina těší velké popularitě. V kinech jej vidělo již přes 500 000 diváků a na konci března si odnesl čtyři ceny Polské filmové akademie – ocenění „objev roku“ pro režiséra Jana P. Matuszyńského a trofeje za nejlepší scénář a herecké výkony představitelů hlavních rolí Aleksandry Konieczné a AndrzejeSeweryna. Seweryn, polská herecká legenda, který si za svou kariéru zahrál přes čtyřicet rolí ve filmech jako Schindlerův seznam, Země zaslíbená, Danton či Úplné zatmění,byl za ztvárnění ZdzisławaBeksińského oceněn i na mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu.

Do českých kin snímek vstupuje díky vítězství v třetím ročníku projektu Scope100, v jehož rámci hodnotí stovka filmových nadšenců sedmičku nových evropských filmů a následně vybere jeden, který vyšle do českých kin.

Nedočkaví diváci budou mít možnost snímek zhlédnout v exkluzivní předpremiéře již ve středu 3. května v Biu Oko. Promítání bude součástí tematického Bardzofajného večera, pořádaného spolkem usilujícím o popularizaci polské kultury v Čechách Popular. Program v kině začne už v 17:30, ochutnávkami tradičních polských delikates a tematickým pásmem západní hudby ze 70. a 80. let, které připraví k poslechu z vinylů DJ Kohl. Projekce započne ve 20:30 a po jejím skončeníbude následovat diskuze s pozvanými hosty. Hudební publicista Pavel Zelinka pohovoří o gotické kultuře a polská bohemistka YwonaLyko se bude věnovat osobnosti TomaszeBeksińského a jeho vlivu na polskou kulturu.

Do kin pak vstoupí 11. Května 2017.

Poslední rodina

Životopisné drama, Polsko, 2016

124 min

Scénář a režie: Jan P. Matuszyński

Kamera: KasperFertacz

Scénář: Roberto Bolesto

Hrají: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna a další...

 

Český trailer k filmu: https://youtu.be/E3eTJMrJxPA

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip