Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trápení s angličtinou? Vyzkoušejte českou výukovou aplikaci!

Trápení s angličtinou? Vyzkoušejte českou výukovou aplikaci!

25.4.2017 - redakce Babinet.cz

Mooveez je odborníky oceňována česká výuková aplikace, která kombinuje zážitek z filmu a výuku cizího jazyka. Od dubna je nově dostupná i ve verzi pro chytré telefony s operačním systémem iOS, tedy iPhone, čímž doplnila stávající řadu dosud podporovaných zařízení, telefony a tablety se systémem Android a iPad. V současné době s sebou nosí telefon téměř každý a téměř všude, a je tedy mnohem snadnější najít si, byť krátkou chvilku a věnovat se zlepšení angličtiny. Mooveez nabízí ověřenou, kvalitně přeloženou filmovou klasiku s interaktivními dvojjazyčnými titulky a množstvím dalších funkcí a výukových materiálů, které vycházejí z konkrétního filmového příběhu.

Proč sází Mooveez právě na filmovou klasiku?

„S Mooveez se rozhoduje každý sám kdy, kde a jak se bude učit, a kdo ho bude učit. Zda večer na gauči nebo při čekání na autobus. Zda si chce oddechnout s napínavým příběhem, nebo oblíbenou komedií,“ uvádí Miroslav Pešta, spolumajitel společnosti Archimedes Inspiration a iniciátor projektu Mooveez. „Díky známým filmovým příběhům člověk téměř nezpozoruje, že nejenom sleduje film, ale zároveň se zlepšuje ve své angličtině. Především zcela přirozeně přebírá výrazy a spojení užívané rodilými mluvčí, které pak dokáže i aktivně používat. A především, čas trávený v aplikaci vnímá jako oddech, a ne jako povinnost – tj. rád jej vyhledává,” dodává Miroslav Pešta.

Metodika Mooveez vychází z myšlenky přirozené výuky, díky které každý člověk perfektně zvládl svůj mateřský jazyk. Je zajímavé, že byť angličtinu tvoří přes 200 tisíc slov, již prvních 1000 z nich tvoří 60 % a 3 500 slov dokonce 80 % nejpoužívanější slovní zásoby. Když si uvědomíme, že jeden film obsahuje v průměru 2 000 unikátních slov, a ty nejdůležitější se přirozeně nejvíce opakují, tak doslova platí, že filmy jsou jako svět kolem nás, a pro výuku jazyků jsou zcela přirozené a efektivní. Díky své propracovanosti posouvá Mooveez učení se jazyků s filmy na úplně novou úroveň, což ocenil i British Council, když v létě 2016 vyhlásil Mooveez za Digitální inovaci roku.

Přirozeně, a přece převratně. Co zvláštního Mooveez přináší ?

Mooveez je nejenom efektivní metodou výuky cizího jazyka, řeší ale také zároveň motivaci a chuť do učení.  A to za využití naprosto přirozených metod, jak se učí člověk i svůj rodný jazyk. Na rozdíl od filmů s titulky umožňuje aplikace Mooveez nejen pasivní příjem cizího jazyka, ale i aktivní práci s ním, a to zejména díky možnosti „vytáhnout si” jakoukoliv větu a pracovat s ní samostatně. Napodobovat originální přízvuk, uvědomit si použitou gramatiku. Možnosti třídění frází, se kterými uživatel pracuje. A v neposlední řadě díky gramatickým cvičením, které jsou zaměřeny jednak na porozumění, ale i na uvědomení si použité gramatiky.

Mooveez pro iPhone and iPad: https://itunes.apple.com/cz/app/mooveez-english-with-movies/id827925361?mt=8

Mooveez pro chytré telefony a tablety se systémem Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.ai.aschool.movies

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip