Babinet.cz  /  Videotéka  /  Životní styl  /  Víte, jak si vybrat ta nejlepší vejce?

Víte, jak si vybrat ta nejlepší vejce?

13.4.2017 - redakce Babinet.cz

Vejce patří mezi potraviny s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek. Dodávají našemu tělu kvalitní bílkoviny se skvělou schopností nás zasytit. Tušili jste ale třeba, že nám vejce pomáhají chránit zrak?

Prevencí makulární degenerace, hlavní příčiny slepoty ve stáří, je pravidelná konzumace dvou antioxidantů – luteinu a zeaxantinu, které najdete právě ve vejcích. Jaké další látky, vitaminy a minerály, obsahuje tato zdraví prospěšná potravina? A jak je to ve skutečnosti s vejci a cholesterolem?

Věděli jste také, že byste neměli omývat skořápku, protože tím odstraníte její ochranný obal? A do kolika stupňů můžeme vejce skladovat? Byli jste navíc překvapeni z toho, že se liší informace o vejcích na jejich obalu  od těch, které jsou přímo na kódu skořápky? Jak tedy poznáme, odkud vejce pochází?

Podívejte se na naše video, kde najdete odpovědi na své záludné otázky. Pokud chcete vědět víc, sledujte web akademiekvality.cz, kde se můžete zároveň inspirovat chutnými, rychlými a lahodnými recepty.

Tip na závěr: Při nákupu sledujte značky kvality na obalech potravin. Ty vám zjednoduší výběr. Jedná se např. o Klasu, Regionální potravinu, „biozebru“, Evropské logo pro ekologickou produkci nebo Chráněné označení (ZTS, CHZO, CHOP).

Zapojte se do Velikonoční soutěže s webem Akademie kvality a vyhrajte vybavení do kuchyně!

Vaše názory

Další videa

 • Šmoulové: zapomenutá vesnice

  V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, ...

 • Víte, jak si vybrat kvalitní chléb?

  Není nad to, když jíme něco, co nám opravdu chutná, a zároveň to dělá dobře našemu organismu. Ideální kombinace. Do této skupiny potravin...

 • Lví objetí

  Láska člověka ke zvířatům a také opačně láska zvířat k člověku, ke svému majiteli, páníčkovi, chovateli .... že je nekonečná dokazuje i toto...

 • (Ne) lyžař z Venezuely

  Adrian Solano z Venezuely - jméno, které se poslední hodiny skloňuje nejen ve sportovním světě, ale doslova láme rekordy sledovanosti na všech...

Náš tip
 • Skvělou péči pro váš chrup – od zubní hygieny až po značkové implantáty - získáte na stomatologickém pracovišti AV dental v Praze.
 • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!
 • Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • VYVRACÍME 3 MÝTY O HYPERAKTIVNÍM MOČOVÉM MĚCHÝŘI!