Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jarní úklid si zaslouží i tělo, zbavte ho škodlivin pomocí ostropestřce

Jarní úklid si zaslouží i tělo, zbavte ho škodlivin pomocí ostropestřce

10.4.2017 - redakce Babinet.cz

Mnozí se s prvním jarním sluníčkem pouští doma do úklidu, jenže zapomínají přitom na ten důležitější. A tedy pořádek ve vlastním těle, které je, stejně jako jejich domov, po zimě zanesené nečistotami a škodlivinami. Že to není váš případ? Jen si vzpomeňte, kolikrát byl za zimu smog a kolik léků jste brali na překonání nachlazení či chřipky, o zahřívání se alkoholem ani nemluvě. Takže vezměte letos jarní úklid pečlivěji a očistěte nejen příbytek, ale i váš organismus.

Ne nadarmo mnozí odborníci označují současnost za „dobu jedovou“. Toxické látky jsou totiž nejen všude kolem vás, ale bohužel i ve vás. Do těla se dostávají ze znečištěného ovzduší při dýchání, z umělých éček obsažených v potravinách a nápojích či z kosmetiky, kterou denně používáte s pocitem, že díky ní budete krásnější. Bezpečné není ani dlouhodobé užívání léků, jelikož většina z nich má nežádoucí účinky. Pak jsou další škodliviny, s nimiž mnozí hřeší dobrovolně, ač ví o jejich nebezpečí. Mezi takové patří cigarety a také alkohol. Když všechno sečtete, uvědomíte si, jak moc vašemu organismu dáváte zabrat. Tělo se sice snaží škodlivin zbavit, ale ne vždy mu to jde dostatečně rychle. V případě, že se mu to nedaří, se „otrava“ začne postupně projevovat prostřednictvím nejrůznějších symptomů.

Detoxikace krok za krokem

Právě jarní očista, neboli detoxikace, je zaručeným způsobem, jak tělo nečistot zbavit. Existuje celá řada rad a postupů, ovšem všechny bez výjimky znamenají v první řadě vynechání alkoholu a cigaret. Pak je na řadě úprava jídelníčku. Pokud to myslíte s detoxikací vážně, zapomeňte na čas na sladkosti, uzeniny, polotovary a pokrmy z rychlého občerstvení. Naopak do jídelníčku byste měli zařadit mnohem více zeleniny, ovoce, semínek a luštěnin. Prospějí vám i obilné kaše a ryby.

Odborníci rozdělují detoxikaci do několika kroků, abyste očistili od škodlivin celé tělo. Začíná se vždy u tlustého střeva, kde se nachází nebezpečné nánosy zbytků potravy, které postupně zužují průměr střev a tedy průchod při trávení. Právě upravený jídelníček bohatý na vlákninu pomůže střeva opět rozhýbat. Pokud by to nestačilo, najdou se i tací, kteří při očistě využívají  klystýry.

Nejdůležitější je očista jater

Ve druhém kroku přijde řada na játra. Tedy největší orgán lidského těla, který funguje jako filtr a chemická továrna. Právě v nich se zpracovává vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Mají totiž přirozenou detoxikační a čistící funkci. Přesto může dojít k tomu, že se v jaterních buňkách začnou kumulovat toxiny, což jsou hlavně těžké kovy a chemické látky, které je mohou poškodit. Věděli jste, že kromě detoxikace vykonávají játra dalších 300 metabolických funkcí? To je důvod, proč se bez nich a jejich správné funkce neobejdete. V případě, že „vypoví“ službu, je nutná transplantace, jinak člověk zemře.

Při detoxikaci jater pomůže ostropestřec

Pokud chcete svým játrům pomoci, vsaďte na přírodu a bylinky. Nejsilnější přírodní prostředek k ochraně jater je ostropestřec mariánský, známý též jako „Mariánský bodlák“. Vědci dlouhodobě zkoumají jeho pozitivní účinky a podle nich látka silymarin, kterou ostropestřec obsahuje, může chránit játra před poškozením od toxických látek tak, že blokuje toxinům vstup do jaterních buněk. Tím napomáhá k zachování správného fungování jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Pomáhá i při regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu proti poškození volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Silymarin má rovněž blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Při jarní detoxikaci tedy rozhodně na ostropestřec nezapomeňte a naordinovat si ho můžete například pomocí přípravku Swiss Natural Ostropestřec forte, který patří k nejsilnějším na trhu. Stačit vám bude jedna kapsle denně a vaše játra budou brzy jako nová.

Nadopujte se vitamíny

Když už se zbavujete všeho škodlivého, tak rovnou tělu dodejte potřebné živiny a vitamíny. Jejich ideálním zdrojem jsou zeleninové šťávy či smoothie. Detoxikace tak proběhne rychleji a organismus na jaře dobře nastartujete. Jen mějte na paměti, že aby vám efekt očisty alespoň chvíli vydržel, bylo by dobré se některých škodlivých zlozvyků zbavit úplně a očistu si ordinovat častěji, než jednou do roka. Zdraví máte přece jen jedno a játra také.

Zdroj: www.swissnatural.cz

Vaše názory

Vaše názory

janule_p
21.4.2017 13:49

O tomhle čtu poprvé a je to zajímavé. Četla jsem i o Silymarinu v časopise a koupila si ho. Obsahuje šišák a ostropestřec , díky tomu mi pomáhá moje játra chránit a detoxikuje.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.