Babinet.cz  /  Soutěže  /  Zašlete svůj recept na tradiční chlebíčky a vyhrajte balíček s Metropolem pro skvělý přípitek!

Zašlete svůj recept na tradiční chlebíčky a vyhrajte balíček s Metropolem pro skvělý přípitek!

30.3.2017 - redakce Babinet.cz

S hořkosladkým Metropolem se na pultech obchodů setkáváme již od roku 1961. Tento aperitiv v sobě spojuje příjemné s užitečným, je ideální jako přípitek před slavnostním menu, protože dráždí naše chuťové pohárky. Už staří Římané věděli, že musí žaludek na hodování připravit, a používali k tomu víno smíchané s vodou a medem.

Metropol patří mezi klasická dezertní kořenitá vína. Metropol Bianco je tradiční aperitiv vyrobený z vybraných odrůd vína a originálního koření, Metropol Cherry zase nápoj s charakteristickou višňovou vůní, granátovou barvou a vyváženou ovocnou chutí,“ říká David Král, dvojnásobný vítěz Mistrovství ČR sommelierů.

Český aperitiv se podává v čisté formě, ale slouží také jako ingredience koktejlů. „Vyzkoušet můžete například jednoduchý drink Athénská odyssea, ke které budete potřebovat 4 cl Metropolu Cherry a 2 dcl toniku. Vše nalijete do sklenice typu long naplněné ledem a ozdobíte koktejlovou třešní,“ popisuje David Král.

Metropol je také symbolem rodinných oslav a přátelských setkání, ke kterým patří drobné občerstvení. A jelikož jsou Češi specialisté také na nespočetné varianty obložených chlebíčků, můžete se na jaře zapojit do velké soutěže o ten nejlepší:

Máte i vy recept na svou tradiční chlebíčkovou bombu? Podělte se s námi o ni a vyhrajte balíček s Metropolem pro skvělý přípitek!

Recepty zasílejte na info@babinet.cz do 12.4.2017

Co můžete vyhrát?

1. místo: balíček 3 x Metropol Bianco + 3 x Metropol Cherry

2. místo: balíček 2 x Metropol Bianco + 2 x Metropol Cherry

3. místo: balíček 1 x Metropol Bianco + 1 x Metropol Cherry.

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Daniela Kotrsová - Praha, Petra Šmídková - Stříbro,Jana Květoňová - Odolena Voda

Vaše názory

Další soutěže

Náš tip