Babinet.cz  /  Soutěže  /  Zašlete svůj recept na tradiční chlebíčky a vyhrajte balíček s Metropolem pro skvělý přípitek!

Zašlete svůj recept na tradiční chlebíčky a vyhrajte balíček s Metropolem pro skvělý přípitek!

30.3.2017 - redakce Babinet.cz

S hořkosladkým Metropolem se na pultech obchodů setkáváme již od roku 1961. Tento aperitiv v sobě spojuje příjemné s užitečným, je ideální jako přípitek před slavnostním menu, protože dráždí naše chuťové pohárky. Už staří Římané věděli, že musí žaludek na hodování připravit, a používali k tomu víno smíchané s vodou a medem.

Metropol patří mezi klasická dezertní kořenitá vína. Metropol Bianco je tradiční aperitiv vyrobený z vybraných odrůd vína a originálního koření, Metropol Cherry zase nápoj s charakteristickou višňovou vůní, granátovou barvou a vyváženou ovocnou chutí,“ říká David Král, dvojnásobný vítěz Mistrovství ČR sommelierů.

Český aperitiv se podává v čisté formě, ale slouží také jako ingredience koktejlů. „Vyzkoušet můžete například jednoduchý drink Athénská odyssea, ke které budete potřebovat 4 cl Metropolu Cherry a 2 dcl toniku. Vše nalijete do sklenice typu long naplněné ledem a ozdobíte koktejlovou třešní,“ popisuje David Král.

Metropol je také symbolem rodinných oslav a přátelských setkání, ke kterým patří drobné občerstvení. A jelikož jsou Češi specialisté také na nespočetné varianty obložených chlebíčků, můžete se na jaře zapojit do velké soutěže o ten nejlepší:

Máte i vy recept na svou tradiční chlebíčkovou bombu? Podělte se s námi o ni a vyhrajte balíček s Metropolem pro skvělý přípitek!

Recepty zasílejte na info@babinet.cz do 12.4.2017

Co můžete vyhrát?

1. místo: balíček 3 x Metropol Bianco + 3 x Metropol Cherry

2. místo: balíček 2 x Metropol Bianco + 2 x Metropol Cherry

3. místo: balíček 1 x Metropol Bianco + 1 x Metropol Cherry.

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Daniela Kotrsová - Praha, Petra Šmídková - Stříbro,Jana Květoňová - Odolena Voda

Vaše názory

Další soutěže

 • Vyhrajte balíček od Costa Coffee

  Costa Coffee představuje letní nabídku ledových káv, které byste měli v horkých dnech rozhodně ochutnat. Na své si přijdou jak milovníci dobré...

 • Vyhrajte čističku vzduchu do auta

  Řidiči ve městech trpí při stáních v dlouhých kolonách smogem a po výjezdu na periferii zvláště v jarních a letních měsících jsou pro mnoho z nich obtěžující alergeny v podobě pylů. Oba problémy řeší nová čistička vzduchu Olansi, která zbavuje interiér vozu smogu, prachu, pylu i cigaretového kouře. Její napájení zajišťuje cigaretová auto...

 • Vyhrajte dětské světlo VARTA Maya The Bee Walllight

  Dětské světlo s motivem populární Včelky Máji přináší klidné usínání do dětských pokojíčků. Světélko se zapíná jednoduše dotykovým vypínačem...

 • Vyhrajte poukaz na 250 Kč do gelaterie Amorino

  Za oblíbeným italským zmrzlinářstvím Amorino už Pražané a návštěvníci Prahy nebudou muset jezdit do centra města. Před několika dny se totiž...

Náš tip