Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Divadlo Na Fidlovačce uvede na scéně Komorní Fidlovačky v české premiéře drama Třetí prst na levé ruce od britského autora Dermota Canavana

Divadlo Na Fidlovačce uvede na scéně Komorní Fidlovačky v české premiéře drama Třetí prst na levé ruce od britského autora Dermota Canavana

19.3.2017 - redakce Babinet.cz

Divadlo Na Fidlovačce uvádí v české premiéře hořkosladké drama britského autora a herce Dermota Canavana - Třetí prst na levé ruce. Tato hra se silně autobiografickými prvky, ve které autor vypráví o životě svých sester, získala v roce 2004 na slavném Edinburgh Fringe festivalu několik ocenění. V režii Martina Vokouna se v příběhu o bezpodmínečné lásce, tanci a odpuštění, představí Iva Pazderková a Martina Randová.

Třetí prst na levé ruce je skvěle vystavěné hořkosladké drama, vyprávějící o dvou sestrách, které k sobě měly dříve velmi blízko. Niamh a Grace se po letech opět setkají nad krabicí společných fotografií, což spustí velkou vlnu emocí a vzpomínek, které nebývaly vždycky příjemné. Jejich příběh rozkrývá také velmi komplikovaný vztah k autoritativnímu otci, citlivé období k milované matce a mnohdy bolestné vzpomínky vztahu mezi sebou. V roli Grace se představí Iva Pazderková, jako Niamh, Martina Randová.

„Obě sestry nás ve svém vyprávění zavádí do různých časových rovin – do svého dětství, dospívání i do současnosti. Jedna drobná vzpomínka vyvolává další a postupně se nám ze střípků vzpomínek skládá velmi silný příběh. Dvou holčiček, dvou dívek, dvou žen,“ říká dramaturgyně inscenace a překladatelka hry Třetí prst na levé ruce Adéla Šotolová.

Divadlo Na Fidlovačce pozvalo na premiéru i autora hry, anglického herce Dermota Canavana, známého například z filmu Zamilovaní, seriálu CUFFS nebo divadelních her (West side story, The Last Tango, The Ladykillers…) „Je pro mě velkou ctí, že si Divadlo Na Fidlovačce vybralo hru, která vypráví o mé vlastní rodině, a velice se těším na to, jak ji v České republice zpracují. Doufám, že bude mít u českých diváků takový úspěch, jako ve Velké Británii“ řekl Dermot Canavan, který se do České republiky velmi těší.

"Jedná se o velmi silný příběh dvou sester, který nešetří dramatickými momenty z jejich života. Naším cílem společně s celým inscenačním týmem a oběma herečkami ale bylo, hledat v tomto příběhu také místa humorná a odlehčená. Doufám, že se nám to povedlo a diváci v představení naleznou nejen dojetí, ale také humor a zábavu. Ve hře se tak průběžně střídají obě dvě tyto roviny stejně jako v životě. Jak to se sestrami Niamh a Grace nakonec dopadne sice neprozradím, ale mohu říci, že závěr hry je velice nečekaný a překvapivý.

Spolupráce s Martinou Randovou a Ivou Pazderkovou byla již od první zkoušky velice intenzivní a příjemná. Troufám si říct, že jsme se do hry všichni okamžitě zamilovali a byli bychom rádi, kdyby si ji stejně jako my oblíbili i diváci Divadla Na Fidlovačce," řekl režisér Martin Vokoun.

Třetí prst na levé ruce je na Komorní Fidlovačce druhou premiérou v této sezόně. Diváci si již nyní mohou kupovat vstupenky na březnové a dubnové reprízy. K dispozici jsou k zakoupení na pokladně divadla Tel.: 241 404 040, 773 831 705 nebo na www.fidlovacka.cz

Nejbližší termíny představení:

Březen: 21. 3. v 19:30

Duben: 1. 4. v 15:00, 19.4. v 19:30 a 25. 4. v 19:30

Hrají: Iva Pazderková a Martina Randová

Režie: Martin Vokoun

Dramaturgie: Adéla Šotolová

Překlad: Jan a Adéla Šotolovi

Scéna: Agneiszka Pátá Oldak

Kostýmy: Agneiszka Pátá Oldak

Pohybová spolupráce: Rostislav Šrom

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip
  • Skvělou péči pro váš chrup – od zubní hygieny až po značkové implantáty - získáte na stomatologickém pracovišti AV dental v Praze.
  • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!
  • Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • VYVRACÍME 3 MÝTY O HYPERAKTIVNÍM MOČOVÉM MĚCHÝŘI!