Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Čtenářské testování: Čenda a jeho hlídač kamerka D-Link DCS 800L

Čtenářské testování: Čenda a jeho hlídač kamerka D-Link DCS 800L

16.3.2017 - redakce Babinet.cz

Tímto bych chtěl podat stížnost na porušení práva na ochranu osobnosti. Nedával jsem svolení žádným povoleným způsobem (vrtění ocasem, olizování, radostný štěkot) k tomu, abych byl monitorován a tajně natáčen.

Už když si tu kulatou kameru pořizovali, byl jsem na pozoru, snažil se pomoci s rozbalováním a očichat. Moje prvotní obavy nebyly na místě, moji páníčci nadšeně kameru vybalili, pročítali manuály a zapínali přístroj. Chvíli jim trvalo než se jim podařilo tu věc nastavit a tak namísto házení předmětů (balonek, gumové prase) trávili čas pokusy tu věc zprovoznit. Uf, mohl jsem se v klidu olizovat a doškubat již nakousaný roh koberce. Nikdo si mě nevšímal a video záznam nehrozil.

Nakonec se jim to však bohužel podařilo, když už jsem to nečekal a ztratil ostražitost. To, že kameru pak při svém odchodu zapnuli, bez mého souhlasu (viz výše) byl trochu podraz. Odešli a já jsem zaujal svoji normální pozici pro tyto momenty, pohodlné zalehnutí hned za dveřmi, abych byl hned ve střehu, když se někdo vrací a abych mohl případně štěkat na sousedku. Po chvíli jsem se nudil a usoudil, že už jsou pryč déle a že se jen tak nevrátí.

Rozmýšlel jsem se, zda se vyčurat na nějaké zakázané místo, ale namísto toho jsem si šel lehnout  na křeslo (kde, jak se později ukázalo, mě kamera zaznamenala). Pak mě probudila sousedka, a jak jsem byl v ráži, nabuzený a rozštěkaný, už se mi nechtělo spát, tak jsem si myslel, že jim udělám radost a dokoušu ten koberec, se kterým už zápasím skoro měsíc (kdyby mě pořád neodháněli, už bych to měl hotové). Náhle jsem ale zaznamenal hudbu, to pro mě byla novinka. Přestal jsem kousat, nakláněl hlavu a zvedal uši před tou kulatou kamerou....

Shrnutí: Přes počáteční zdržení se zprovozněním kamera funguje, jak má. Využíváme hlavně vzdálené připojení, Čendu můžeme kontrolovat odkudkoliv. Bonus jsou ukolébavky, které se Čendovi velice líbí :-) Kamera je lehká, přenosná, bude se hodit i v létě na chatu. Celkově jsme s výrobkem spokojeni a doporučujeme všem majitelům domácích mazlíčků, nebo malých dětí.

Novákovi

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip