Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Filipíny vás v zimě zahřejí na těle i na duši

Filipíny vás v zimě zahřejí na těle i na duši

14.3.2017 - redakce Babinet.cz

Zimní dovolenou nemusíte trávit pouze na horách. Perfektním místem, kde se ohřát, načerpat energii a spoustu nevšedních zážitků, jsou Filipíny. A při troše štěstí, píli a trpělivosti vás dovolená nevyjde draze.

Kam na dovolenou v lednu? Na Filipíny.

Při nějakém last minute pobytu na Filipínách, který nepřekročí tři týdny, nemusíte žádat o vízum. Čas na Filipínách se oproti České republice posune o +7 hodin. Mezi nejchladnější měsíce patří období od prosince do března, kdy průměrné teploty dosahují 29 °C. Počasí je nejteplejší od března do května, kdy se průměrné teploty vyšplhají k 32 °C. Při cestování po Filipínách si raději zvolte chladnější měsíce.

Jak na levné letenky

Na dovolenou s sebou vezměte americké dolary, protože banky a směnárny zpravidla neakceptují jinou měnu. Filipínské peso je oficiální měna, která se dělí na 100 sentimos/centavos. Na Filipíny se dostanete levně z Prahy do 10 000 Kč. Sledujte akční nabídky levných letenek.

Jak ušetřit na Filipínách

V zemi ušetříte hlavně při nákupu potravin. Stravujte se v kantýnách anebo si uvařte z nakoupených surovin na trzích. V supermarketech seženete jídlo i o polovinu dráž. Za jídlo v kantýnách zaplatíte v přepočtu kolem 30 Kč i s nápojem. Nejezděte taxíkem a ani tricyklem. Tachometry fungují prapodivně a cestu několikanásobně přeplatíte. Zvolte raději místní autobus. Cesta bude sice delší, ale o to zábavnější a dobrodružnější. Dopředu se před odletem informujte o všech cenách – zejména si dejte pozor na služby, ceny potravin v hospodách, kantýnách, na trzích a v obchodech. Obezřetnosti není nikdy dost a v zemi, kde lidé těží z cestovního ruchu maximum, to platí dvojnásob.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip