Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Takhle se „zimních“ kil nezbavíte aneb 6 největších mýtů o hubnutí

Takhle se „zimních“ kil nezbavíte aneb 6 největších mýtů o hubnutí

8.3.2017 - redakce Babinet.cz

S prvním závanem jara se pokaždé vyrojí množství zaručených tipů, jak shodit přebytečná kila. Jak se ale v tom kvantu informací vyznat? Co doopravdy funguje a které diety jsou naopak „cestou do pekel“? Podívejte se s námi na přehled nejčastějších mýtů o hubnutí a zjistěte, jak to je s hubnutím ve skutečnosti.

1. Hladovka jako řemen

Teď nemáme na mysli půsty – ty, pokud je člověk dostatečně informovaný a ví, jak s půsty zacházet, skutečně povedou k pročištění těla (a krom toho i k úbytku kil). O čem tu píšeme, je radikální hladovka bez kompromisů. Ta bohužel nefunguje! Asi po ní dokážete shodit i více kil najednou, jenže většinu této váhy tvoří voda, takže po návratu do „starých stravovacích kolejí“ si ji tělo opět zadrží. Organismus si navíc zvykne na nižší příjem kalorií, a tím se nastaví nižší bazální metabolismus. Dříve či později se tak dočkáte jo-jo efektu. Místo striktního odmítání jídla zkuste jíst pravidelně (3–5krát za den), v menších porcích a snažte se svůj jídelníček poskládat tak, aby v něm byly zastoupené všechny důležité látky – sacharidy, bílkoviny, vláknina, ale i minerály, vitamíny a další potřebné živiny.

2. Najím se nejpozději v 17 hodin

Toto dietní dogma platilo hlavně v 90. letech, stále však ještě patří mezi zažité předsudky u mnoha „dietářek“.  Faktem je, že nezáleží ani tolik na čase, kdy se nejpozději najíte, jako na tom, kolik hodin před spánkem do sebe dostanete poslední sousto. Bohatě stačí čtyři hodiny před ulehnutím do postele – to je dostatek času na to, aby si váš organismus stravu stihl zpracovat. Přesto, určitě vám doporučujeme si místo svíčkové se šesti dopřát k večeři nějaký lehčí pokrm. Zeleninový salát to jistí!

3. Zázračné drinky, pilulky a další „vylepšováky“

Náš trh je přesycen „zázračnými“ prostředky, které vám prý dopomohou k figuře Karolíny Kurkové. Dokonce i během spánku. Za nás, jasný mýtus číslo 3! Nefunguje to, ani kdybyste se snažila sebevíc. Místo horentních částek za pilulky, nápoje nebo jiné „pomocníky“ si raději zaplaťte lekce ve fitness centru s kvalifikovaným trenérem, který vám ukáže, jak se k vysněné postavě procvičit. To bude mít více užitku než spíž plná předražených preparátů pochybného původu i složení!

4. Zhubnu i bez pohybu

Dobře, neříkáme, že se to některé z nás někdy nepodařilo. Ale logika hubnutí funguje neomylně: celkový výdej musí převyšovat celkový příjem energie. Každá snaha o shození přebytečných kil tedy musí být podpořena pohybem. Ať už se odhodláte zvyšovat výdej jakoukoli cestou. Na pozoru by se měly mít také ženy, které nasadily při hubnutí intenzivní trénink v tělocvičně a po dosažení vysněné mety s pohybem skoncovaly – je tu reálná hrozba, že kila budou za chvíli opět „na svém“. A možná ještě hůře oproti výchozímu stavu před hubnutím.

5. Jednou zhubnu, a pak už budu hubená napořád

Kdepak. I když se dostanete na svou vytouženou váhu, to ještě neznamená, že si můžete „dát nohy na stůl“ a stravovat se jako dříve. Trvalé změny na ručičce váhy docílíte jen trvalou úpravou stravovacích návyků. V opačném případě začne váš boj s kily brzy nanovo. Co to zkusit jinak? Zařaďte do svého jídelníčku zdravé svačinky, které vám vypomohou, když se dostaví chuť na něco hříšně dobrého. Vyzkoušejte třeba RAW BIO tyčinky Lifebar od Lifefood. Ty skvěle chutnají, rychle zaženou hlad a hlavně vám „dobijí baterky“ kvalitní energií, což během dne určitě oceníte.

6. Sladké dobroty jen škodí

I ty nejodhodlanější příznivce zdravého životního stylu může dohnat slabina – urputná touha po sladkém. Patříte mezi ženy, které by pro „cukrovinku“ někdy zdolaly i Mount Everest? Vyzbrojte se „kufříkem poslední záchrany“, který ukojí vaše chuťové pohárky a současně prospěje tělu. My máme dobrou zkušenost právě s tyčinkami Lifebar. Co vás na první dobrou překvapí, je vyladěná chuť tohoto snacku. Každá Lifebar obsahuje výhradně ovoce, oříšky a semínka v BIO kvalitě a vyrábí se za nízkých teplot do 42 °C, takže jsou v ní zachovány vitamíny, minerály a další důležité látky. Tyčinky jsou bez přidaných cukrů, lepku, laktózy, nezdravých ztužených tuků, plnidel nebo jiných éček. Vyberete si ze čtrnácti příchutí klasických Lifebar nebo Lifebar Plus, které jsou navíc obohaceny o přírodní superfoods. Všechny najdete na www.lifefood.cz

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip