Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Festival Malé oči zve na noční maraton s Návštěvníky a pokračování oscarového Putování tučňáků

Festival Malé oči zve na noční maraton s Návštěvníky a pokračování oscarového Putování tučňáků

7.3.2017 - redakce Babinet.cz

Na výlet do vesmíru. Přesně tam se vypraví čtvrtý ročník dětského filmového festivalu Malé oči ve dnech 20. až 26. března v pražských kinech Bio Oko a Aero. Zatímco v pracovním týdnu budou děti z mateřských a základních škol v interaktivních programech poznávat zákulisí kina a filmu, víkend v Biu Oko nabídne program pro celé rodiny: BioFonii s úplně prvním filmovým sci-fi a kapelou BomBarďák, noční maraton s legendárním seriálem Návštěvníci nebo exkluzivní předpremiéru nového francouzského filmu Putování tučňáků: Volání oceánu. To a daleko víc chystá festival, jehož patronkou je už tradičně herečka Simona Babčáková a který se letos poprvé rozroste i mimo Prahu.

Letenské Bio Oko se již poslední březnový víkend promění v Kino na konci vesmíru. Na sci-fi strunu je tentokrát vyladěna většina filmového programu Malých očí, přesto si občas odskočí i do jiných univers. Až za jižním polárním kruhem se odehrávají fascinující dobrodružství tučňáků císařských, kterým zasvětil svůj život vědec a filmař Luc Jacquet. Po celosvětovém úspěchu, který sklidil s filmem Putování tučňáků (2005) oceněným Oscarem, se znovu na dlouhé měsíce vrátil na Antarktidu a v drsných ledových scenériích natočil pokračování svého mistrovského dokumentu.

Putování tučňáků: Volání oceánu (neděle 26. 3., 15:00) vypráví příběh malého tučňáka, který tak jako ostatní jednoho dne podlehne tajemnému vábení a vypraví se na svou první cestu k moři. Unikátně nasnímaná ptačí výprava plná humoru, napětí i dojemných okamžiků slibuje skvělou podívanou pro celou rodinu a do kin oficiálně vstoupí už 6. dubna.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip