Babinet.cz  /  Videotéka  /  Kultura  /  Filmová novinka: Miluji tě modře

Filmová novinka: Miluji tě modře

22.1.2017 - redakce Babinet.cz

Romantická komedie Jaroslava Papouška, jehož filmy Lásky jedné plavovlásky, Černý Petr nebo seriál o rodině Homolkových se staly doslova kultovními.

Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor  David  Bárta (Václav Jílek),  se blíží Kristovým létům. Jeho život by už měl mít „ustálenou“ podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá  Bárta docela smolné období. Dostane výpověď z Národní galerie,  žije stále pod jednou střechou s matkou, posedlou jógou, (Táňa Medvecká),  nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem (Vladimír Kratina).   A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu (Denisa Nesvačilová), krásnou aranžérku - tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz vzhůru nohama. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten“ třetí – přítel Terezy, artista Igor (Rosťa Novák), rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože.

Česko 2017

Komedie / Romantický

Režie: Miloslav Šmídmajer

Scénář: Jaroslav Papoušek

Hrají: Taťjana Medvecká, Václav Jílek, Denisa Nesvačilová, Vladimír Kratina, Marek Vašut, Hana Vagnerová, Rostislav Novák ml., Tereza Bebarová, Miroslav Táborský, Filip Kaňkovský, Oldřich Vlach, Zdeněk Žák

a další

Premiéra: 26.1.2017

Zdroj : http://www.bioscop.cz

 

Vaše názory

Další videa

Náš tip