Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Návštěva Dubaje v zimě má své výhody – nízké ceny ubytování, levné letenky a perfektní festivaly

Návštěva Dubaje v zimě má své výhody – nízké ceny ubytování, levné letenky a perfektní festivaly

12.1.2017 - redakce Babinet.cz

Zimní měsíce představují ideální dobu na návštěvu Dubaje díky příjemným teplotám. Právě v tomto období se zde koná spoustu festivalů a společenských akcí. Kde jinde si můžete v jeden den zalyžovat v nákupním centru a poté se vydat na nákupní festival.

Leden a únor: Nevhodnější měsíce pro poznávací zájezd

Spojené arabské emiráty nevyžadují po turistech vízum při pobytu do 90 dní. Počasí je zde v zimních měsících příjemné a teploty vzduchu se mezi lednem a únorem pohybují kolem 20 °C. Časový posun je oproti České republice + 2 hodiny v létě a +3 hodiny v zimě. Právě v tomto období můžete dokonale prozkoumat hlavní město Dubaj.

Leťte se ohřát na týden do Dubaje

Pokud nevíte, kam na dovolenou v lednu, Dubaj vám poskytne řadu zážitků. Nenechte se odradit vysokými cenami ubytování, alkoholu a lepších potravin. Sledujte akční nabídky letenek a pobytových zájezdů do Dubaje, se kterými ušetříte. Do cílové destinace se dostanete včetně týdenního ubytování a zpáteční letenky za 10 000 Kč.

Dvě města v jednom

V Dubaji vás okouzlí historická čtvrť Deira, která se nachází v centru metropole hned vedle Bur Dubai. Historii Dubaje můžete podrobněji prozkoumat v Dubajském muzeu, prohlédnete si rekonstrukci zlatého trhu a dozvíte se, jak se město stavělo a vyvíjelo.

Moderní stavby kontrastují s historickou čtvrtí Bastákíja a Deira. Hotel Burj Al-Arab se svou výškou 321 metrů drží prvenství jako nejvyšší hotel světa a stavba znázorňuje obří plachetnici. Lákadlem pro turisty je mrakodrap Etisalat s obrovským golfovým míčkem na střeše.

Skutečné zážitky na vás čekají v podobě výletů na safari do pouště nedaleko města. Během zimy se v Dubaji koná řada festivalů, zábavních a společenských akcí. Mezi ty nejznámější patří Dubai Shopping Festival, golfový turnaj Desert Classing PGA, koňské dostihy Dubai World Cup a Dubai Jazz Festival. Nevynechte návštěvu krytého lyžařského areálu Ski Dubai, který se skrývá v nákupním centru Mall of the Emirates.

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip