Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Proč právě on?

Filmová recenze: Proč právě on?

10.1.2017 - redakce Babinet.cz

Po zhlédnutí nového snímku režiséra Johna Hamburgra, který spolupracoval na scénáři s Ianem Helferem, si říkám "What the fuck is this?" Ano, přesně v tomto duchu probíhal celý film. Moje anglická věta ve slušném překladu zní "Sakra, co to je?". Věřím, že bystrý čtenář je schopný si větu přeložit do neslušné češtiny a za velmi populární a frekventované slovíčko "fuck" najde spoustu vulgárních alternativ. Ostatně náš krásný český jazyk je velmi bohatý a se synonymy opravdu nemá problém. Podotýkám, že "fuck" patří k nejslušnějším slovům nového filmu Proč právě on? Why Him?

Celý film je v podstatě založený na vulgaritách, které zřejmě měly zakrýt  slabomyslnost příběhu. Krásná, vzdělaná, mladá, šťavnatá a prostě nejlepší dcera svého otce Stephanie (Zoey Deutch) se zamiluje do multimilionáře Lairda (James Franco). Mladý třicátník zrovna nejlepším vychováním neoplývá a rozhodně není mužem, kterého by si otec přál za přítele své milované dcery. Natož za manžela! Laird se řídí heslem "Co na srdci, to na jazyku" a ne zrovna každý v tu chvíli vnímá, že je skutečně hodným chlapem.

Stephanie pozve svoji rodinu - rodiče (Bryan Cranston, Megan Mullally) a mladšího bratra (Griffin Gluck) - do Silicon Valley strávit společné Vánoce s jejím novým přítelem. Tím se rozjíždí vzájemné poznávání se v rauši zmíněného slovníku v prvním odstavci.

Téměř dvouhodinová fuckománie je spíše zaměřená na diváka, který není intelektuálem a potřebuje si při sledování nového filmu oddechnout. Naprosto vypnout a nechat se bavit - tedy jestli tíhne k humoru, který je spíše plochý a občas hrůzostrašně trapný. Nicméně proti gustu žádný dišputát.

Přeji vám "fucking good" divácký zážitek.

USA, 2016

Žánr: komedie

Režie: John Hamburg

Scénář: John Hamburg, Ian Helfer

Hrají: James Franco, Bryan Cranston, Megan Mullally, Zoey Deutch, Cedric the Entertainer, Griffin Gluck, Keegan-Michael Key

Přístupnost:       mládeži do 15 let nepřístupný

Premiéra: 12.1.2017

Trailer: http://www.cinemart.cz/filmy/proc-prave-on/

Zdroj foto: http://www.cinemart.cz/

Napsala: hana Kasalová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip