Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Chaplin – současný balet německého choreografa Maria Schrödera 11. 2. ve Stavovském divadle v Praze

Chaplin – současný balet německého choreografa Maria Schrödera 11. 2. ve Stavovském divadle v Praze

26.12.2016 - redakce Babinet.cz

Balet na hudební koláž z děl skladatelů 19. a 20. století uvidíme v podání Národního divadla moravskoslezského z Ostravy.

Nejen umělecké, ale i osobní osudy sira Charlese Spencera Chaplina mladšího se staly námětem současného baletu německého choreografa Maria Schrödera, který byl s velkým úspěchem uveden v Lipském baletu a natočen jako taneční televizní film. V roce 2015 se uskutečnila česká premiéru v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a nyní tento titul přivítáme v rámci jejich hostování také v Praze.

Balet Chaplin byl kritiky označen za jeho nejlepší dílo, získal několik ocenění na německých operních scénách v Lipsku a Hannoveru a velkou podporu Geraldiny Chaplinové.

Bez toho, že by chtěl nějak poučovat, se Chaplin pokouší zprostředkovat svoje poselství: totiž že vždy jde o to, i v nejtěžších situacích, zůstat člověkem a zachovat si základní hodnoty lidství.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip