Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Recept na klidné a přitom zábavné cestování s dětmi

Recept na klidné a přitom zábavné cestování s dětmi

13.12.2016 - redakce Babinet.cz

Jmenuji se Nikola Matoušková, jsem členkou skupiny Holki a ráda bych se podělila o to, jak vypadá náš běžný den s dětmi, který občas trávím na cestách a po té vám poradím s hračkami do auta, abyste v klidu zvládli řízení a děti se zabavily:-).

Při cestování do zahraničí se pro rodiny s dětmi nejvíce vyplatí využít last minute zájezdy na webu Levnocestovani.cz. Výhodou těchto zájezdů je příznivá cena a rezervace na poslední chvíli. Jeden den si zamluvíte zájezd a druhý den můžete letět s celou rodinou třeba do Bulharska, na Mallorku nebo do Řecka. Kam si jen vzpomenete. Mrkněte se na výhodné nabídky zájezdů a vybírejte bez rizika storno poplatků.

Jsem maminkou tříleté holčičky a čtyřměsíčního chlapečka. Když jsem před třemi lety cestovala s malou Viktorkou, hledala jsem hračky, které by ji zabavily. Potřebovala jsem klid na řízení a včas a bezpečně nás dopravit k cíli. Víte ale jak to je, děťátko se vzadu nudí a vyžaduje neustále vaši pozornost. Jak jej zabavit?  V té době byly jen klasické hračky, oblíbená panenka nebo plyšák, které ji mohly dělat společnost. Ale ty ji za chvíli přestaly bavit. Později, když jsme měli Filípka, jsem hledala něco originálního, co je přímo hračkou do auta. Kamarádka mne odkázala na značku Taf toys, která se na hračky do auta specializuje. A my nakonec vybrali hrací pultík Sova, který nás všechny doslova nadchnul.

7 - 7:30 budíček našeho juniora. Je moc hodný, nechá maminku krásně vyspinkat. Maminka by se spinkáním totiž mohla živit :-) No ale pak to začne. Přebalit, převléknout z pyžamka obě děti a nakrmit … Filípek je malinký, pořád ještě pije mateřské mléko a Viki je sice už tříletá, ale pořád si po probuzení ráda dá mlíčko, nejlépe ochucené ☺ možná je to jen zažitý rituál, možná ji opravdu chutná, ale nevadí mi to, protože píšou, že jsou pro děti dobré.

8:45 hurá, jede se do školky. Nemáme to sice daleko, ale i tak občas potřebuju děti v autě zabavit. A věřte nebo ne, s hracím pultíkem ve tvaru oblíbené SOVY od Taf toys, která je určena miminkům, zabavím obě děti. Jak? Starší tříletá Viktorka chce totiž pouštět Filípkovi hračku sama. Je sice dotyková, ale ona na ni ze své autosedačky samozřejmě nedosáhne. Jenže tahle hračka má bezva vychytávku a tou je dálkový ovladač! Filípek kouká na sovičku, které svítí oči, poslouchá hudbu a usmívá se sladce.. Kdykoliv se hračka vypne, Viki ji zapne a cítí se přitom veledůležitě. Konečně má funkci a já mám klid na řízení :-) Nechodí ale do školky každý den, v ostatní dny jedeme třeba za kamarádkami s dětmi nebo vymýšlíme jiný program. A protože bydlíme za Prahou, jezdíme všude autem. Ve chvílích, kdy Filípek spinká a nepotřebuju její asistenci s ovladačem, zpíváme si písničky, učíme se třeba slovíčka anglicky nebo se koukáme z okna a říkáme si, jaké vidíme značky a učíme se další a další. Viki je poměrně zvídavá, takže se mě už i ptá na značky aut.

9:00 Viktorka už řádí ve školce se svými kamarádkami a my se vracíme domů, jedeme na nákup, k paní doktorce či na sraz s kamarádkami. To přebírám ovladač od sovičky já a pohodlně z místa řidiče pouštím melodie.  Filípek je ještě maličký, takže u toho často spokojeně usne. Ale až bude větší a pojedeme delší trasu, zabaví se s ní už sám.

12:30 obídek a spánek. Tedy jak kdo, maminka spát nemůže, takže si dá aspoň velký hrnek kafe :-)

16:00 dle počasí jedeme pro Viktorku do školky. A protože je zimní období, venku je tou dobou už tma, proto je krásně vidět, jak sovičce svítí oči a Filípka to uklidní, až z toho občas usne.

Pak už si doma hrajeme, vykoupeme se , dáme večeři a jde se do postýlek. A další den? Zase nanovo :-)

A nyní vás provedu těmi krásnými originálními hračkami do auta, které si se svými dětmi určitě zamilujete..

HRACÍ PULTÍK DO AUTA SOVA

Mého favorita jsem z větší části popsala v mém každodenním rytmu. U hracího pultíku si sami navolíte pomocí dálkového ovladače denní nebo noční nastavení hudby a světýlek. Pultík s bezpečným zrcátkem připevníte snadno a můžete vyrazit:-).

Podívejte se na video:

https://youtu.be/UU1VZFSKtuY?list=PLTQB_5Ct_RcVviavjiKvzjyqMI7f0eRRi

HRACÍ PULTÍK SE ZPĚTNÝM ZRCÁTKEM DO AUTA

Tento hrací pultík zabaví vaše dítě sedící v autosedačce proti směru jízdy. Zpětné zrcátko vám jej umožní sledovat během jízdy a vy můžete být klidná. Snadno pultík připevníte pomocí suchého zipu a můžete obojí použít i samostatně.

Podívejte se na video:

https://youtu.be/9NNQHYlIKP4?list=PLTQB_5Ct_RcVviavjiKvzjyqMI7f0eRRi

HRACÍ PULTÍK DO AUTA

A zde je varianta bez zpětného zrcátka. Pokud jej již máte nebo si chcete koupit jiné /to vám níže též představím/, využijte tohoto hracího pultíku se zavěšenými chrastícími hračkami. Snadno jej připevníte pomocí plastových kroužků.

Podívejte se na video:

https://youtu.be/-vJvq3n1DIA?list=PLTQB_5Ct_RcVviavjiKvzjyqMI7f0eRRi

HRAČKA NA AUTOSEDAČKU

Hračku připnete snadno pomocí suchých zipů na opěradlo sedačky tak, že má dítě hračku přímo naproti sobě. Jeho pozornost udrží nerozbitné zrcátko, brouček s křidélky, kytička která chrastí a šustí, a měsíček.

 

PULTÍK DO AUTA KOOKY

Hračka reaguje na kopání nožičkami, nožičky dítěte mohou pohybovat korálky na podložce, dítě se tak učí příčině a následku a rozvíjí své smysly a motorické dovednosti. Tři zavěšené hračky: cinkající postavička Příšerky, šusticí ptáček a bezpečné zrcátko. Snadné připevnění s pomocí suchých zipů.

VOLANT DO AUTA

Mít vlastní volant s řadicí pákou a tlačítky, aby mohlo napodobit své rodiče, je sen snad každého dítěte. Světla a zvuky stimulují rozvoj smyslů a hra na opravdové řízení podporuje dětskou představivost. Vaše děťátko si s ním může hrát od 12 měsíců.

Podívejte se na video:

https://youtu.be/qt9gsh40hPA?list=PLTQB_5Ct_RcVviavjiKvzjyqMI7f0eRRi

ZPĚTNÉ ZRCÁTKO DO AUTA S OPIČKOU MARCO

Zpětné zrcátko, které je zakřivené pro maximální možný výhled, vám umožní vidět odraz vašeho broučka v autosedačce umístěné na zadním sedadle proti směru jízdy. Zrcátko snadno připevníte suchými zipy k opěrce hlavy na zadním sedadle.

 

KUK NA MÁMU ZPĚTNÉ ZRCÁTKO

Zrcátko, které je opět zakřivené pro maximální možný výhled s chrastícím ptákem s barevnými umělohmotnými kroužky, se stane oblíbeným společníkem vašeho dítěte na cestách.

Pokud se vám některá z nich líbí, můžete si je zakoupit u prodejců, které najdete na www.taftoys.cz.

Přeji vám krásné, bezpečné a klidné cestování plné radostných okamžiků! BON VOYAGE!!!

 

Vaše Nikola

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip