Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Máte rodiče nebo prarodiče v důchodovém věku? Pusťte jim video s lékařem!

Máte rodiče nebo prarodiče v důchodovém věku? Pusťte jim video s lékařem!

15.11.2016 - redakce Babinet.cz

Rada seniorů ČR uspořádala kampaň o zápalu plic a dalším pneumokokovým onemocněním – a také o prevenci těchto chorob. Má lidem vysvětlit, jak se onemocnění projevuje, kdo je nejvíce ohrožen a co dělat, aby se člověk chránil. „Imunitní systém oslabuje zhruba od 65 let věku. To je hranice, od které musíme zpytovat svědomí a snažit se pro své zdraví něco udělat. U osob, které jsou trvale léčeny, je hranice nižší,“ uvádí pneumolog doc. MUDr. Bohuslav Mrzena, CSc.(foto), jenž vystupuje v pořadu, který nechala Rada seniorů vyrobit.

Lidem v rizikové skupině mohou být informace z něj velmi užitečné.

Pneumokok je podle odborníků vůbec nejčastějším původcem komunitně získaných zápalů plic. Podle MUDr. Milana Trojánka z Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce ročně v ČR onemocní zápalem plic zhruba 100 000 lidí, z nichž pětina musí být hospitalizována. Přes dva tisíce lidí zápal plic každoročně usmrtí.

Možná sháníte i pečovatele, který se postará o seniora - dědečka, babičku, ZTP nebo jinak nemocného člena rodiny je pro tebe plně k dispozici na výpomoc při ošetřovatelské nebo paliativní péči v domácím prostředí

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip