Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Na výstavě Hry a hlavolamy se představí retro novinka Kamionem po Evropě

Na výstavě Hry a hlavolamy se představí retro novinka Kamionem po Evropě

21.9.2016 - redakce Babinet.cz

Od středy 21. do soboty 24. září proběhne na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze výstava Hry a hlavolamy, která je určená milovníkům tzv. deskovek. Návštěvníci se mohou těšit na stovky deskových a společenských her a výstavu mechanických hlavolamů. Připravena je i řada doprovodných programů, přednášky a workshopy pro školy, dětské skupiny i veřejnost.

Česká rodinná firma Dino Toys vyrábí kvalitní hry a hračky už 23 let, z její dílny pocházejí například legendární Dostihy a sázky, Člověče, nezlob se nebo AZ Kvíz. Svou nabídku pravidelně obohacuje o novinky, které potěší milovníky her různých věkových kategorií. Pro letošní podzimní sezónu si výrobce připravil skutečnou lahůdku. Na výstavě Hry a hlavolamy, které se účastní už devátým rokem, uvede kultovní rodinnou zábavu z 80. let 20. století – retro hru Kamionem po Evropě. Návštěvníci se také mohou těšit na další atraktivní hry, které naleznou na stánku Dino Toys po celou dobu výstavy.

„Hry a hlavolamy považujeme za jednu z nejdůležitějších událostí sezóny. Nejen proto, že se každoročně těší vysoké oblibě a my tak můžeme získat podnětnou zpětnou vazbu od návštěvníků výstavy, ale zároveň ji považujeme za skvělou příležitost, jak představit naše novinky. Tématem letošního ročníku je retro hra Kamionem po Evropě, která byla oblíbenou zábavou dětí v 80. letech 20. století. Věříme, že díky důmyslné „přepravní“ strategii a atraktivnímu designu dokáže oslovit i současnou generaci malých hráčů,“ uvádí Jan Šlemín, jednatel a výkonný ředitel společnosti Dino Toys. A současně dodává: Touto novinkou navazujeme na úspěšnou edici retro her a hraček v našem portfoliu. Již letos v létě jsme rozšířili řadu oblíbených plastových Tater 148 o kolekci mini tatrovek a dalších tematických her pro děti předškolního věku.“

Comeback hvězdy z konce 80. let 20. století

Je to už 28 let, co se na pultech československých hračkářství poprvé objevila rodinná hra Kamionem po Evropě. Věrná kopie německé „deskovky“ Auf Achse, která v roce 1987 získala prestižní ocenění Spiel des Jahres. Uvedení hry tehdy u nás doprovázel ohromný úspěch – především díky chytlavé „přepravní“ strategii, která hráčům umožňovala vžít se do role „kamioňáků“ převážejících zboží po Německu a dalších zemích v Evropě.

Dino Toys nyní přináší tuto oblíbenou hru v nové grafické úpravě. Cíle hráčů však zůstávají stejné.  Získat ve volné soutěži dopravců co nejvíce zakázek, dobře si naplánovat dopravní trasy a dopravit náklad na určené místo co nejrychleji. Při tom je zapotřebí nejen dobře plánovat cesty, ale také zajistit co nejefektivnější dopravu. Zpestřením jsou nečekané události v podobě karet „Náhody“. Hra nabízí zábavu pro 2-6 hráčů a je určena dětem starším 10 let. K dostání bude v distribuční sítí hračkářství, obchodních řetězců i na internetu včetně e-shopu Dino Toys. Návštěvníci výstavy získají jedinečnou šanci si premiérově zahrát „kamiony“ na stánku Dino Toys, kde si tuto novinku mohou také zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Další zábava  v režii Dino Toys

V rámci Her a hlavolamů čeká návštěvníky také další zábava s Dino Toys. Své síly mohou poměřit v „chytré“ hře Kvak!, jejíž systém vzdáleně připomíná šachy doplněné o prvek náhody. Tato zábava pohltí děti ve věku už od 6 let, ale dokáže navnadit i zkušenější hráče, kteří v ní rozehrají taktickou bitvu o vítězství.

Malé historiky osloví hra Karel IV., která přibližuje zajímavosti z doby našeho slavného panovníka a nenásilnou cestou obohacuje o dějepisné znalosti. Postřeh a paměť naopak procvičí hry z edice tzv. postřehových her Dino Toys v malém praktickém balení.

Více na www.mojedino.cz

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip