Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Šperky  /  Bílý náramek s růžovými kytičkami

Bílý náramek s růžovými kytičkami

14.6.2016 - AndreaP.

Tento jednoduchý náramek je ušitý z bílých korálků TOHO velikosti 11 v barvě Opaque Lustered White (TR-11-54). Na výšku má 20 korálků – to je počet, který si na začátku navlečete. Na délku má přesně 77 řad – tento počet tu uvádím jen pro přibližnou představu, protože si samozřejmě budete náramek uzpůsobovat na vlastní zápěstí. A změnit můžete i jeho šířku a ušít si užší nebo širší, to je jen na vás. Při uvedených počtech je šířka náramku tři centimetry, délka i se zapínáním na dvě mechanické kuličky 17,5 centimetru.

Dozdobený je růžovými skleněnými mačkanými kytičkami, které jsou připevněné korálky TOHO velikosti 15 v růžové barvě Inside Colour Rainbow Crystal / Salmon Lined (TR-15-779). Na přišívání kytiček si prošijte nit na odpovídající místo, navlečte na jehlu nejprve kytičku, pak korálek TOHO a po provlečení zpět kytičkou vpíchněte do korálku v náramku hned vedle místa, odkud vám trčí nit, a pevně utáhněte. Prošijte na další místo, kde chcete kytičku, a můžete pokračovat. Kytičky můžete našívat stejnoměrně nebo nepravidelně, vytvořit si z nich shluk nebo třeba vlnovku, fantazii se meze nekladou. Způsob přišívání kytiček můžete vidět na fotografii, kde je použitá pro větší názornost červená nit a modrý korálek.

 

Náušničky

Náušničky k náramku jsou ušité ze stejných barev. Na výšku mají 14 korálků. Na šířku 10 řad – tím vznikne čtvereček 2,2 × 2,2 centimetru. Nití, kterou šijete, z posledního rohového korálku navlékněte šest korálků a znovu vpíchněte do posledního rohového korálku. Vzniklé očko dvakrát nebo třikrát prošijte dokola, aby bylo pevnější, a pak nit zapošijte.

Druhý konec nitě si nechte na zdobení – a pošijte náušnici z obou stran stejnými korálky, jaké jste použili na dokončení náramku. Nakonec do očka připevněte náušnicové zapínání – některá se dají jednoduše navléknout, u afroháčků musíte kleštičkami rozevřít a znovu stisknout spodní kroužek. U klasického zapínání si musíte vypomoct jedním nebo dvěma spojovacími kroužky. Já jsem použila afroháčky z obecného kovu růžové barvy, které pěkně ladí s korálky.

 

Tahle souprava je hodně jednoduchá – a přitom něžná a efektní. Potřebovat na ni budete dva desetigramové sáčky korálků velikosti 11 a na dozdobení kytičky plus drobné korálky na jejich přichycení.

..............................................................................................................................................

čerpáno z knihy

Korálkové náramky

Dana Kovaĺová

Ušijte si svůj originální náramek.

Tak droboučké, že vzbuzují nadšení i respekt, v tolika různých barvách a odstínech, až se z toho člověku zatočí hlava, třpytivé, průhledné i matné, malé poklady, takové jsou korálky, které pomocí stehu peyote můžete proměnit prakticky v jakýkoliv vzor, jakýkoliv obrázek, jaký vás jen napadne.

Dana Kovaľová vás provede všemi úskalími šití náramků z korálků, od základního stehu a jednoduchých vzorů až po detailní portréty, od kostiček a srdíček až po Dr. House nebo manga postavy. K náramkům si můžete ušít i stylové náušničky. Autorka vám také poradí, jak jednoduše vyřešit „krizové“ situace, kdy například zapomenete navléct jeden korálek, nebo se vám zauzluje nit. Protože, jak to tak bývá: „Pokud máte poslední zbytek nitě, dokáže na sobě zavázat neuvěřitelně komplikované uzly.“

Korálkování je radost, která nikdy nevyjde z módy.

Kniha vyšla ve vydavatelství Zoner Press - www.zonerpress.cz

Vaše názory

Další články tvůrčí dílny

 • Zajíček

  Velikonoce se blíží mílovými kroky a jedním ze symbolů Velikonoc je zajíček. A my si s pomocí videa právě takového zajíčka dnes vyrobíme....

 • Kolíčková housenka

  Dneska si spolu s dětmi připravíme housenku z kolíčku. Příprava je natolik jednoduchá, že celý proces zvládnou už velmi malé děti. A při práci...

 • Oblečky (nejen) pro Barbie

  Kousek látky, nůžky, ozdobné stužky, lepidlo, případně nafukovací balónek, potravinová fólie a tavná pistole ... a můžeme "šít". Že je to...

 • Srdíčkový přívěšek z fima

  Fimo hmota je pro tvořivé lidi něco jako čokoláda pro milovníky sladkého. Dá se z ní vytvořit vlastně cokoliv, dekorace, šperky, hračky,...

Nejlepší nápady
Náš tip
 • Skvělou péči pro váš chrup – od zubní hygieny až po značkové implantáty - získáte na stomatologickém pracovišti AV dental v Praze.
 • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!
 • Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • VYVRACÍME 3 MÝTY O HYPERAKTIVNÍM MOČOVÉM MĚCHÝŘI!