Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Manželský trojúhelník

Manželský trojúhelník

26.7.2016 - redakce Babinet.cz

Valerie se ptá:

Dobrý den, zajímal by mě nezávislý pohled. Potkala jsem muže, kterého 3 měsíce před tím opustila manželka kvůli milenci. Mají spolu 4-letého syna a manželka při odchodu řekla, že jde za svou životní láskou. Z vyprávění přítele jejich vztah byl poslední dobou dost chladný, při sexu se i hádali a neměli žádné společné koníčky a netrávili vůbec žádný společný volný čas spolu. Zezačátku jsme si říkali s přítelem, že je to příliš brzy pro něj začínat nový vztah, ale nemohli jsme si pomoct a po první rande následovalo další a další a byli jsme oba moc šťastní a moc si rozumíme do teď. Poznala jsem i jeho syna, šli jsme na něj pomalu, občas jsme jeli na výlet apod. a malý si mě docela oblíbil. Byli jsme spolu 2 měsíce, když manželku milenec opustil a ona přišla s tím, že "najednou" přišla na to, že miluje svého manžela (mého přítele), neustále mu brečela na ramení, že chce se vrátit. Přítel říká, že cítí povinnost dát rodinně ještě jednu šanci, ale mě má moc rád a je se mnou štastný. Manželka teď hraje úplně jinou osobu než byla dříve - podle mě se přetvařuje aby dosáhla svého. Jak se zachovat v této situaci?

 

Milá Valerie,

mám pocit, že na podobný problém jsem narazil ve svém okolí hned několikrát. Dovolím si i proto tvrdit, že v tomto případě existuje jednoznačná odpověď a tedy i řešení. Váš problém totiž není milostný trojúhelník, ale rodinný čtyřúhelník. Nejzásadnější roli totiž hraje onen malý klučina.

Manželku Vašeho přítele potkalo něco, co zažije v životě značná část z nás: zamilujeme se do někoho jiného. V naprosté většině případů toto zamilování velmi rychle přejde a člověk si velmi rychle uvědomí, co má doma za poklad. Často bývá tím vystřízlivěním i naše zodpověnost za potomky. Tedy toto potkalo manželku Vašeho přítele.

Vaše role může být nyní jedinná: nechat Vašeho přítele, aby spolu se svou ženou zjistili, jestli jsou schopni spolu být a vychovat svoje dítě. Pokud toho schopni jsou a chtějí to zkusit, mají velkou šanci, že její opuštění rodiny může jejich vztah paradoxně posílit. Mají společně dítě, takže jejich povinností by mělo být se pokusit o nápravu vztahu.

Pak bude jenom na Vás, jestli budete čekat, jak toto dopadne, ale podle mě byste měla sebrat všech svých pět švestek a utíkat pryč. Sice se Váš přítel může opět k Vám vrátit, ale musíte se zeptat sama sebe, jestli by to pak mělo smysl. Jeho manželka bude o něj bojovat a vše by mohlo nedobře dopadnout.

Nevím, kolik Vám je let, ale přesto bych si Vám dovolil radit, abyste radši hledala štěstí u svobodných a především bezdětných můžů. Podobné potíže by Vás přeci jenom mohly potkávat opakovaně. A řekněme si to na rovinu: tak úžasní zase nejsme, abyste kvůli nám zbytečně trpěly... :-)

 

Vaše názory

Další z magazínu

 • Mám se dál trápit a čekat?

  Pája se ptá: Mám se dál trápit a čekat? můj muž měl před pěti lety milenku, trvalo to celý rok, o ničem jsem neveděla. jen jsem ho...

 • Bývalý nemůže být kamarád

  Markéta se ptá: Rozešla jsem se s přítelem. On si našel jinou a před dvěma měsíci se oženil. Před svadbou jsme se vídali. On mi tvrdil, že...

 • Miluji jiného, manžela mám ráda

  Jana se ptá: Jsem 13 let vdaná a máme 2 malé děti. Na mého muže si nemohu ani při nejmenším stěžovat. Jeden druhého si vážíme, máme se...

 • SMS jako kontrola nevěry

  Věrča se ptá: Jak byste se zachoval, kdyby vás vaše žena prověřovala SMS z jiného mobilu než je vám znám formou nabídky schůzky,...

Náš tip
 • Skvělou péči pro váš chrup – od zubní hygieny až po značkové implantáty - získáte na stomatologickém pracovišti AV dental v Praze.
 • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!
 • Dodáváme originální parfémy a kosmetiku světových značek Armani, Dior, Chanel, Lacoste velice levně. Skladem máme 75 000 kusů parfémů a kosmetiky.
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • VYVRACÍME 3 MÝTY O HYPERAKTIVNÍM MOČOVÉM MĚCHÝŘI!