Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Biohnojiva: Vaše zahrada bude konečně vypadat tak, jak si přejete.

Biohnojiva: Vaše zahrada bude konečně vypadat tak, jak si přejete.

26.4.2013 - redakce Babinet.cz

Když přivoníte k jablku, které jste vypěstovali, když vám rozkvete první orchidej, když vám vyroste obrovská dýně,  je to nepřekonatelný pocit. Pro takové úspěchy ale pěstitelé často sahají po chemii, aby dosáhli velikosti a barevnosti. To již není potřeba. Společnost Garland představuje nový produkt Biocin, který je stoprocentně ekologický a rostliny s ním jsou silnější, mají bohatší květy, větší plody a jsou odolnější vůči klimatickým vlivům i škůdcům.

Biocin je silný vitaminový koktejl s unikátním obsahem mikronutrientů v přírodní formě, vytvořený z rostliny taro, která pochází z Thajska a Kambodži.

Pomáhá rostlině být silnější, zvyšuje její obranyschopnost a proto má rostlina bohatší a barevnější květy a větší plody. Zlepšuje prokořenění a podporuje symbiózu s pozitivními mikroorganismy v půdě. Tím získává rostlina vice kvalitních živin a je silnější. Díky fungicidnímu efektu Biocinu je méně náchylná na houbová onemocnění a je odolnější i proti parazitům.

Biocin je vyroben švýcarskými odborníky a obdržel označení BIO. Dokonce ve Finsku získal nejvyšší ocenění a stal se bioproduktem roku 2012.

Přípravek je vhodný pro rostliny v interiéru i na zahradě.  Můžete si vybrat z koncentrátů nebo spreje se snadným použitím.

Biocin FA – zelené rostliny a květiny

Podpoří růst zelených rostlin, dřevin a květin, zlepší vitalitu trávníku. Výrobek je vysoce koncentrovaný, jedna lahev stačí na 50 pětilitrových konví.

Biocin FB – květiny

Vytváří větší, barevnější a voňavější květy. Vzroste i množství květů. Navíc posílí imunitu rostlin a lépe je chrání proti škůdcům a plísním.

Biocin FR – růže

Posílí rostliny, květy budou bohatší, větší, barvy sytější. Zlepší imunitu růží a tak lépe odolají např. mrazům v zimním období nebo škůdcům, jakými jsou mšice.

Biocin FK – bylinky

Podpoří růst bylinek, zlepší jejich odolnost proti přesušení či přemokření. Zvyšuje obsah silic v rostlině a tím má bylinka výraznější aroma i chuť.

Biocin FGT - zelenina

Posiluje růst, zvyšuje množství plodů, zvětšuje jejich velikost, zlepšuje obranyschopnost rostlin proti škůdcům. Např. pomůže déle odolávat okurkové plísni i při nepříznivém počasí. Zelenina bude obsahovat vyšší množství vitamínů.

Biocin FF – ovoce a plody

Posílí rostliny, ovocné stromy či keře, pomůže vytvořit více pupenů a tím následně i plodů.  Plody budou větší a zdravější, budou obsahovat více vitaminů. Navíc zvýrazní chuť a vůni plodů.

Biocin FZ – pokojové rostliny

Biocin zvyšuje množství květů, podporuje růst a vybarvení listů, zlepšuje odolnost vůči teplotním a vlhkostním vlivům. Tuto vlastnost oceníte zejména v období topné sezóny, kdy vzduch bývá suchý a neprospívá pokojovým rostlinám. Pomáhá chránit rostliny před škůdci i plísněmi.

Biocin FO – orchideje

Přírodní formou zvyšuje množství květů, zlepšuje jejich vybarvení, zvyšuje odolnost proti přesušení či přemokření, proti teplotním i světelným šokům a proti napadání houbami a plísněmi.

Biocin je dodáván na náš trh také v podobě sprejů, kterými rosíte rostlinu přímo na list. Speciální rozprašovače jsou velmi jemné a uvolňují tak pouze potřebné množství.

www.biocin.cz

Rozhovor přináší informace od Dalibora Hajského ze společnosti  Garland, která zná působení ekologického biovýrobku Biocín, co dokáže a co zlepší, to už uslyšíte od samotného  odborníka.

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip